800
۰

فیلم‌های نوروزی در مناطق محروم اکران می‌شود/ ارزان‌تر از سینماها

میکائیل دیانی معاون ارتباطات و بازرگانی انجمن سینمای جوانان ایران بیان کرد که «سینماسیار» آماده اکران فیلم‌های نوروزی در مناطق محروم می‌شود.
فیلم‌های نوروزی در مناطق محروم اکران می‌شود/ ارزان‌تر از سینماها
به گزارش شستون؛ میکائیل دیانی معاون ارتباطات، بازرگانی و عرضه انجمن سینمای جوانان ایران در گفتگو با  مهر درباره اکران فیلم‌های نوروزی در مناطق فاقد سینما گفت: انجمن سینمای جوانان ایران که تنها دارنده سینماسیار کشور است در جشنواره فیلم فجر اخیر توانست در مناطق محروم تمام استان‌های کشور پخش فیلم‌های جشنواره را انجام دهد که با استقبال بالایی هم همراه بود از همین رو قرار است این فرایند در ادامه برای اکران نوروزی ۱۴۰۱ هم انجام شود.
وی افزود: دستگاه‌های تخصصی و حرفه‌ای سینماسیار چند سالی است که در انجمن سینمای جوانان ایران به مناطق محروم و فاقد سینما خدمت می‌دهد و سینما را به آن منطقه می‌برد اما شرایط کرونایی در ۲ سال اخیر کمی این حوزه را مانند تمام فضای سینمایی محدود کرده است اما از زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر، فرایند سینماسیار دوباره حضور فعال پیدا کرده است.
معاون ارتباطات، بازرگانی و عرضه انجمن سینمای جوانان ایران مطرح کرد: ساختار حرفه‌ای و ایمن سینماسیار از دید تهیه کنندگان نیز مورد پذیرش قرار گرفته است و خداراشکر آنها نیز استقبال خوبی برای پخش فیلم‌ها در مناطق محروم داشته‌اند کمااینکه امروز درآمدهای آنها از اکران‌های جانبی نیز قابل توجه شده است.
دیانی اظهار کرد: ما در تمام استان‌های کشور دستگاه سینماسیار داریم و تنها شرط ما برای برگزاری سینماسیار این است که جایی که اکران را برگزار می‌کنیم، سینما وجود نداشته باشد و دسترسی به سینما هم آسان نباشد.
وی در پایان عنوان کرد: هدف اصلی سینماسیار عدالت فرهنگی و توزیع ساده‌تر و ارزان‌تر فیلم سینمایی برای مناطق کم‌برخوردار است؛ سینماسیار هم بلیط فروشی دارد اما به تناسب آنکه برای مناطق محروم اکران می‌شود قیمت بلیط‌های آن نیز کمتر از نصف بلیت در سایر سینماهاست.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 24866
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *