800
۰
در ادامه مشکلات اهالی جنوب شرق کشور مطرح شد؛

گلایه شهروندان سیب و سورانی از عملکرد اداره پست/ از کمبود نیرو تا حجم بالای مرسولات پستی در روزهای کرونایی

شماری از شهروندان سیب و سورانی از عملکرد اداره پست این شهرستان در روزهای کرونا ابراز گلایه کردند.
گلایه شهروندان سیب و سورانی از عملکرد اداره پست/ از کمبود نیرو تا حجم بالای مرسولات پستی در روزهای کرونایی
به گزارش شستون؛ در چند روز اخیر برخی از شهروندان سیب و سورانی از عدم حضور پرسنل این اداره در ساعت اداری ابراز گلایه داشته و با انتشار کلیپی در فضای مجازی اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

در همین راستا خبرنگار ما جهت پیگیری این موضوع با مجیب حسنی فرماندار سیب و سوران به گفت و گو پرداخت که وی گفت: با توجه به گزارشات و نارضایتی هایی که اخیرا توسط شهروندان در  خصوص وضعیت  اداره پست شهرستان مخابره شده است ذکر چند مورد که شفافیت موضوع را مشخص و ابهامات پیش آمده را برطرف کند ضروری است‌.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره پست شهرستان بیان کرد: در اداره پست سیب و سوران فقط یک نفر کارمند رسمی فعالیت می کند که هم ریاست اداره را برعهده دارد و هم تمامی امورات را پیگیری و انجام می دهد‌.

این مقام مسئول ادامه داد: یک نفر نامه رسان در بحث کارهای پستی در این اداره فعالیت دارد که با توجه به حجم بالای مبادلات پستی، تقاضا و مراجعات مکرر مردمی  سبب شده است که  پاسخگوی نیاز مردم در این خصوص نباشد، برهمین اساس مکاتبات و پیگیری هایی در خصوص افزایش نیروی انسانی جدید در قالب نیروی قراردادی و نامه رسان با مدیرکل پست  استان صورت گرفته  و قول های مساعدی دریافت کردیم که امید است حداکثر تا یک ماه آینده به تعداد نامه رسان ها اضافه شود.

حسنی خاطرنشان کرد: اما با توجه به محدودیت و معذوریت هایی که مدیرکل در بکارگیری و عقد قرارداد نیروهای جدید اعلام کرده است نگرانی هایی از این باب وجود دارد که این امر محقق نشود.

وی درخصوص کلیپ منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر عدم حضور  کارکنان اداره پست در ساعات اداری گفت: با توجه به بررسی های انجام شده  و توضیحات مدیر پست شهرستان که در زمان تهیه این کلیپ یکی از مراجعه کنندگان درخواست بسته ای را اعلام می کند که نامه رسان جهت آوردن بسته به انبار مراجعه می کند و مراجعه کننده در همین حین با توجه به اینکه نامه رسان درانبار حضور داشته اقدام به تهیه کلیپ و نشر آن در فضای مجازی می کند که این موضوع در دستور کار و  پیگیری مراجع قضایی دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: حجم مراجعات و مبادلات در پست بسیار زیاد است و اگر درسطح  استان و حتی ملی جهت تقویت زیرساخت های پست و تامین نیروی انسانی مورد نیاز اقدامی عاجل و لازم صورت نپذیرد قاعدتا در این حوزه دچار مشکلاتی خواهیم شد.

حسنی اذعان کرد: ایجاد دفاتر پیشخوان رسمی دولت که به عنوان کارگزار در بحث دریافت مرسولات پستی  وارد میدان خدمت رسانی به شهروندان شوند در دستور کار شهرستان قرار دارد  و اخیرا برای یکی از دفاتر شهر سوران امکان دریافت مرسولات پستی فراهم شده است تا خدمت رسانی به مردم با خللی مواجه نشود.

 وی در پایان افزود: با توجه به حجم بالای مرسولات و بسته های پستی، مسئله ی دریافت مرسولات پستی به عنوان یکی از دغدغه های ما مطرح است و با توجه به نبود نیروی انسانی کافی برای پاسخگویی و همچنین همزمانی وقت اداری با اوقات شرعی نماز ، بنابر اعلام مدیریت پست شهرستان  و بررسی های انجام شده، به مدت نیم ساعت مدیر اداره جهت انجام نماز ظهر از خدمت رسانی به مردم معذور بوده  که در این خصوص هم تذکراتی داده شده که امید است با رعایت تمامی موارد و کمک دستگاه های استانی جهت  بکارگیری نیروی انسانی متناسب و لازم برای پاسخگویی به نیاز شهروندان بتوانیم شرایط مطلوب تری را ایجاد کنیم.

انتهای پیام/
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب: 24550
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *