800
۰
سرلشکر باقری:

نظرات ایران وروسیه درمورد تحولات افغانستان وقفقازجنوبی نزدیک است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی درباره سفر به روسیه گفت: موضوع افغانستان و تحولات قفقاز جنوبی مورد بحث قرار گرفت، ایران و روسیه دیدگاه‌های نزدیکی درباره این مسائل دارند.
نظرات ایران وروسیه درمورد تحولات افغانستان وقفقازجنوبی نزدیک است
به گزارش شستون؛ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرلشکر محمدباقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با شبکه خبری روسیه ۲۴ گفت: در این سفر موضوعات متعددی در دستور کار مذاکرات بود و گفتگوها به‌خوبی پیش رفته است.
وی افزود: در بعد مسائل دوجانبه روی برخی از موضوعات، از جمله اجرایی شدن قرارداد خرید هواپیماهای جنگنده، بالگردهای رزمی و جت‌های آموزشی، تبادل تجربیات، آموزش نیروها مذاکرات بسیار مفیدی داشتیم.
باقری به مذاکرات سازنده روز گذشته با ارتشبد والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اشاره کرد و افزود: در این گفتگوها به طور خاص بر تداوم همکاری دو کشور در سوریه و ریشه کنی تروریسم به منظور بازگشت امنیت کامل به سوریه، موضوع افغانستان و تحولات قفقاز جنوبی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و ایران و روسیه دیدگاه‌های نزدیکی درباره این مسائل دارند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در مجموع باید گفت روابط ایران و روسیه در همه زمینه‌ها در مسیر تعمیق و تحکیم هرچه بیشتر پیش می‌رود و در عرصه نظامی و دفاعی نیز شرایط بسیار خوبی بر مناسبات دوجانبه حکمفرماست.
 
انتهای پیام/ک
 
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۶
کد مطلب: 23817
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *