800
۰
خطیب جمعه سراوان:

دفاع مقدس حقانیت انقلاب اسلامی ایران را به نمایش گذاشت/ ضرورت تعلیم و تربیت اسلامی در مدارس و فضای مجازی

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی انسان های خداجو مقابل مستکبرین و فرعونیان ایستادگی کردند و حقانیت جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشتند.
دفاع مقدس حقانیت انقلاب اسلامی ایران را به نمایش گذاشت/ ضرورت تعلیم و تربیت اسلامی در مدارس و فضای مجازی
به گزارش شستون، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان در خطبه های نماز جمعه ، بیان کرد: بر حق بودن انقلاب اسلامی ایران یکی از پیام های هفته دفاع مقدس است چرا که در هشت سال جنگ تحمیلی انسان های خدا جو، ایثار گر و با دلی مملو از ایمان مقابل انسان های ناپسند و کشورهای جبار، مستکبر و ظالم ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه یکی از جلوه گری های حقانیت انقلاب اسلامی ایران، دفاع مقدس است، گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی انسان های مجاهد با عشق به خداوند متعال مقابل تمامی هجمه ها، ترفندها و تاکتیک هایی که دشمن ایجاد کرده با دست خالی ایستادگی کردند و پیروز شدند.

امام جمعه سراوان اضافه کرد: جبهه کفر، نمرودها و فرعونیان آن زمان با تمام ابزار و تاکتیک ها مقابل جبهه حق صف آرایی کردند اما مقاومت نشان داد که با ایمان و توکل به خداوند متعال اگر تمام عالم هم دست به دست هم دهند باز هم جبهه حق پیروز خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه پیام نهضت عاشورا وحدت و برادری است، خاطر نشان کرد: در آستانه اربعین شهادت امام حسین (ع) قرار گرفته ایم، برخی ها توفیق حضور در کربلا را یافتند اما آندسته که نتوانستند مشرف شوند با ایجاد فضای معنوی و قرائت برخی از زیارت نامه ها، دعا و نیایش ها از فضیلت های این روز بهره برند.

وی اذعان کرد: در فصل بازگشایی مدارس قرار گرفته ایم و چنانچه فضای کرونایی اجازه دهد کلاس های درس به صورت حضوری و در غیر اینصورت به صورت مجازی برگزار خواهد شد اما باید نگاه به تعلیم و تربیت اسلامی باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در انقلاب اسلامی ایران فضا برای تربیت و تعلیم اسلامی و قرآنی فراهم شده است و باید دست اندرکاران مربوطه بستر مناسبت برای اجرای دقیق سند تحول بنیادین که از منظومه فکری مقام معظم انقلاب اسلامی ایران و کارشناسان تراوش شده فراهم سازند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری گفت: در باب فضای مجازی نیز باید دقت لازم انجام گیرد چرا که این فضا پیامد های مثبت و منفی نیز دارد، در این بستر فحشا و لاابالی گری ترویج داده می شود که نیاز به دقت مضاعف است و انتظار می رود فضای مناسب در این بستر برای آموزش ایجاد شود.

انتهای پیام/
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب: 23604
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *