800
۰

ارزیابی فنی افزون بر 14 هزار وسائط نقلیه عمومی در سیستان و بلوچستان

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از ارزیابی فنی 14 هزار و 234 دستگاه وسائط نقلیه عمومی جاده ای این استان در پنج ماه نخست سال جاری خبر داد.
ارزیابی فنی افزون بر 14 هزار وسائط نقلیه عمومی در سیستان و بلوچستان
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، یاسر محمد حسنی بیان کرد: از مجموع 14 هزار و 234 مراجعه کننده وسائط نقلیه عمومی جاده ای بار و مسافر در این مدت به مراکز معاینه فنی استان  تعداد 11 هزار و 698 وسیله موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده و دو هزار و 536وسیله نقلیه موفق به دریافت گواهی  معاینه فنی نشدند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به اینکه در این مراکز تمام عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگه معاینه فنی به صورت مکانیزه انجام می‌شود افزود: در مراکز معاینات فنی وسایل نقلیه عمومی مواردی همچون میزان آلایندگی هوا، میزان تولید آلودگی صوتی، وضعیت ترمزها، نور چراغ ها، باک غیر استاندارد و مناسب بودن آج لاستیک‌ها مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت معاینه فنی وسایل نقلیه عمومی جاده ای گفت: چهار مرکز معاینه فنی تحت پوشش این اداره کل در شهرستان های زاهدان (دومرکز)، زابل و خاش به منظور دستیابی به اهدافی نظیر ارتقای ایمنی در تردد جاده ای، كاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودرو در جاده‌ها و حفظ محیط ‌زیست فعالیت می کنند و با توجه به شرایط ویژه این استان از لحاظ حمل و نقلی، یک مرکز معاینه فنی نیز در حال ساخت در شهرستان سراوان می باشد .

محمد حسنی خاطر نشان کرد: بر اساس آیین نامه راهنمایی و رانندگی، تردد وسایل  نقلیه سنگین و سبک كه فاقد برگ معاینه فنی معتبر باشد، ممنوع است.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 23525
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *