800
۰
حاجی‌دلیگانی تشریح کرد؛

جرئیات مراسم تحلیف رئیس جمهور سیزدهم در مجلس/ حضور ۵۰ میهمان خارجی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات مراسم تحلیف رئیس جمهور سیزدهم گفت: این مراسم به دلیل شرایط کرونایی کوتاه و در یک ساعت انجام خواهد شد.
جرئیات مراسم تحلیف رئیس جمهور سیزدهم در مجلس/ حضور ۵۰ میهمان خارجی
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات مراسم تحلیف رئیس جمهور سیزدهم گفت: مراسم تحلیف به دلیل شرایط خاص کرونایی در یک زمان کوتاه‌تر برگزار می‌شود و برگزاری این مراسم یک ساعت به طول خواهد انجامید.
وی افزود: در این جلسه ابتدا سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شده و بعد زنگ جلسه به صدا درمی‌آید و دستور جلسه قرائت می‌شود. پس از قرائت دستور تلاوتی از آیات قران و ترجمه آیات را خواهیم داشت.
عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: پس از این رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه نطق خواهند داشت و بعد از آن مراسم تحلیف برگزار خواهد شد.
حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری مراسم تحلیف، رئیس جمهور جدید دقایقی نطق خواهد داشت و پس از جلسه هم رئیس مجلس تشکری از حاضران خواهد داشت.
براین اساس مراسم تحلیف رئیس جمهور سیزدهم ساعت 17 روز پنجشنبه چهاردهم مردادماه برگزار می‌شود که طبق اعلام سخنگوی هیات رئیسه مجلس این مراسم با حضور 100 خبرنگار خارجی پوشش خبری داده می شود و 50 میهمان خارجی از کشورهای مختلف در این مراسم حضور خواهند داشت.
انتهای پیام/ک
منبع: فارس
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 23278
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *