800
۰
کارگران شهرداری سراوان در وضعیت بغرنج قرار گرفتند

کارگران در انتظار حقوق و اعضای شورای شهر به دنبال رای!/حقوق قشر زحمتکش جامعه در گرو دریافت مطالبات از ادارات

شماری از کارگران شهرداری سراوان به دلیل پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود دست به دامان این رسانه شدند تا با پیگیری های رسانه ای گره از مشکلات آنها باز شود.
کارگران در انتظار حقوق و اعضای شورای شهر به دنبال رای!/حقوق قشر زحمتکش جامعه در گرو دریافت مطالبات از ادارات
به گزارش شستون، اعتراض کارگران شهرداری سراوان در سالهای اخیر به یک سریال ادامه دار و بی پایان در شرقی ترین نقطه ایران تبدیل شده، کارگرانی که در بحران کرونا دست از کار نکشیدند و با وجود تمام مشکلات و معضلات برای پاکیزگی سیمای شهر به صورت شبانه روزی تلاش کردند.

حال این قشر زحمت کش جامعه از عدم دریافت حقوق و مزایای خود به  مدت سه ماه ابراز گلایه دارند و خواستار رسیدگی مسئولان شدند.

به گفته کارگران شهرداری در این برهه از زمان که قیمت برخی از کالاها به ویژه کالاهای اساسی روزانه تغییر و در نوسان است ادامه زندگی را برای آنها با مشکل مواجه کرده و شرمنده خانواده خود شده اند.

کارگران شهرداری سراوان خواستار رسیدگی هر چه سریعتر این مشکل از سوی شهرداری، شورای شهر و دیگر مسئولان شدند چرا که هیچ پس اندازی ندارند که شکم خود و خانواده خود را سیر کنند.

از آنجایی که این قشر زحمت کش جامعه به دلیل پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود برای تهیه مایحتاج زندگی دچار مشکل شده اند معتقد هستند اعضای شورای شهر که در حال حاضر به تکاپو افتاده اند فقط به دلیل جمع آوری رأی هستند چرا که اگر اینگونه نبود باید تاکنون این مشکل حل می شد.

این داستان برای اولین بار نیست که در سراوان به وجود آمده بلکه سال گذشته نیز کارگران شهرداری به عدم دریافت حقوق معوقه خود به مدت هشت ماه؛ مقابل ساختمان شورای شهر و فرمانداری تجمع کردند اما گویا مسئولان امر چاره اساسی برای حل این معضل اندیشیده نکرده اند که با دیگر در اردیبهشت ماه صدای اعتراض کارگران بلند شد.

پرداخت نشدن حقوق کارگران شرکتی به مدت ۹ ماه در سال ۹۸

در همین راستا  عبدالله در زاده شهردار سراوان به خبرنگار ما گفت: کارگران شرکتی شهرداری سراوان در ۹۸ به مدت ۹ ماه حقوق دریافت نکرده اند و از آن زمان تاکنون حقوق و مزایای آنها پرداخت نشده است.

وی افزود: شورای شهر برای پرداخت حقوق و مزایای کارگران شرکتی مصوبه  فروش چند قطعه زمین به صورت تهاتر را تدوین کرده است که پیگیری های لازم جهت فروش در حال انجام است.

این مقام مسئول گفت: استعلامات لازم از مجاری قانونی اخذ شده تا شبهه قانونی در این کار وجود نداشته باشد.

در زاده بیان کرد:  قیمت کارشناسی شده فروش زمین ها به صورت مکتوب به استان ارسال و سپس تصمیم گیری می شود تا بتوانیم مشکل کارگران را حل کنیم.

عدم توانایی در جذب اعتبارات داد کارگران شهرداری را در آورد

وی با بیان اینکه حقوق کارگران خود شهرداری نیز به مدت دو ماه است که به دلیل عدم جذب اعتبارات به تعویق افتاده است، خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۳۱۸ میلیون تومان ارزش افزوده اخذ و ۱۹۶میلیون تومان اعتبار سوخت دریافت کرده ایم که در حال حاضر برای پرداخت حقوق پرسنل شهرداری با مشکل مواجه شده ایم.

شهردار سراوان گفت: کارگران شرکتی شهرداری سراوان تحت نظر یک شرکت هستند که طبق قرارداد این شرکت باید پنج یا۶ ماه حقوق کارگران را پرداخت و مابقی بر عهده شهرداری است که پرداخت کند.

بدهی ۲۱ میلیاردی دستگاه های اجرایی به شهرداری سراوان

در زاده بیان کرد: طبق کمیسیون ماده ۷۷ بدهی دستگاه های اجرایی سراوان به شهرداری ۲۱ میلیارد تومان است اما کل مطالبات شهرداری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است که اگر حداقل نصف این مطالبات از سوی دستگاه های اجرایی پرداخت شود می توان معوقه کارگران را پرداخت کرد.

وی افزود: میزان درآمد شهرداری از دولت در هر سال متغیر است و نمی توان به طور دقیق بیان کرد که به این میزان در سال درآمد دارد، در ابتدای سال یک سری پروژه های عمرانی تعریف می شود سپس در طول سال به شهرداری تخصیص پیدا می کند.

شهردار سراوان خاطر نشان کرد: درخصوص پرداخت عوارض خودرو و مسکن در سراوان تاکنون فرهنگ سازی مناسبی صورت نگرفته، اعتماد سازی بین مردم و شهرداری جا نیافتاده که بدانند شهرداری یک نهاد خودگردان است که از طریق وصول عوارضات می تواند خدمت رسانی کنند‌.

در زاده گفت: در سراوان فقط یک سازمان حمل و نقل تحت نظر شهرداری است که میزان درآمد آن در طول سال متغیر است.

شهردار سراوان گفت: تلاش ها و پیگیری های لازم تا به نتیجه رسیدن و کسب اعتبارات لازم برای پرداخت حقوق و مزایای کارگران ادامه دارد.

تهاتر؛راحل مشکل پرداخت معوقه کارگران شهرداری

محمد اسلام امرا رئیس شورای شهر سراوان به خبرنگار ما گفت: در حال حاضر پیگیری پرداخت حقوق معوقه کارگران هستیم.

وی افزود: پیشنهاد ارایه شده جهت پرداخت حقوق کارگران چند قطعه زمین تهاتر انجام شود، از طریق فرمانداری در حال پیگیری هستیم امید است با همکاری فرمانداری بتوانیم این مشکل را رفع کنیم.

انتهای پیام/
يکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹
کد مطلب: 22731
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *