800
۰
در پی ابتلای 10 نفر به کرونا؛

در روستای "گوسال" منع تردد اعلام شد/ کمبود پزشک مهم ترین معضل جمعیت 28 هزار نفری بم پشت

در پی ابتلای 10 نفر از اهالی یک روستا در بخش بم پشت سراوان تا اطلاع ثانوی در این روستا منع آمد و شد اعلام شد.
در روستای "گوسال" منع تردد اعلام شد/ کمبود پزشک مهم ترین معضل جمعیت 28 هزار نفری بم پشت
به گزارش شستون؛ در روزهای اخیر احمد سپاهیان مدیر شبکه بهداشت و درمام سراوان در راستای اجرای طرح شهید سیلمانی از شناسایی 10 مورد مثبت کرونا در روسالی گوسال کشتگان خبر داده بود که در همین راستا بخشدار بم پشت اقدامات انجام شده را تشریح کرد.
 
مسعود سپاهیان بخشدار بم پشت به خبرنگار ما گفت: سه مرحله غربالگری توسط تیم های مراقبتی و بهداشتی در روستای گوسال انجام شده است.

وی با اشاره به ارائه آموزش های لازم در خصوص بیماری کرونا، قرنطینه خانگی و رعایت بهداشت به دهیار، امام جماعت و معتمدین روستا از قرنطینه و منع آمد و شد در این روستا خبر داد.
 
این مقام مسئول افزود: از سوی دهیاری روستای گوسال به افراد و خانوارهای درگیر کووید 19 ماسک و لوازم بهداشتی اهدا شد.

سپاهیان با توجه به گند زدایی و ضدعفونی مساجد و اماکن عمومی روستا، خاطر نشان کرد: محموله کمک های امدادی توسط جمعیت هلال احمر به روستای گوسال اعزام شده است.
 
سپاهیان با اشاره به کمبود پزشک در بخش بم پشت، گفت: در مرکز  خدمات جامع سلامت سیرکان حداقل سه پزشک به صورت شبانه روزی باید فعالیت داشته باشد که فقط یک پزشک در حال خدمت رسانی به مردم است.

وی با توجه به اینکه مرکز خدمات جامع سلامت روستای مورتی و میدان نیز فاقد پزشک هستند؛ تصریح کرد: درحال حاضر یک پزشک در سیرکان و یک پزشک در کشتکان در حال ارایه خدمات به مردم منطقه هستند.

بخشدار بم پشت با بیان اینکه نیاز به درمان و پزشک یکی از مقوله ها و نیازهای اولیه هر جامعه است، اذعان کرد: در برخی از مطالب منتشر شده عنوان شده است که مردم این منطقه جهت درمان به پاکستان مراجعه می کنند که این موضوع صحت ندارد.
 
انتهای پیام/
 
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶
کد مطلب: 21948
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *