800
۰

آمریکا ۴ فرد و ۶ نهاد مرتبط با ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا اتباع ایران و تایوان و چندین شرکت مستقر در ایران، سنگاپور، چین و هنگ‌کنگ را در فهرست تحریم قرار داد.
آمریکا ۴ فرد و ۶ نهاد مرتبط با ایران را تحریم کرد
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه چند شخص و نهاد مرتبط با ایران وضع کرد.
 
خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد ۴ شخص و ۶ نهاد مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. اشخاص تحریم‌شده اتباع ایران و تایوان هستند و به بهانه ارتباط با شرکت «DES INTERNATIONAL» و «SOLTECH INDUSTRY» در این فهرست قرار گرفته‌اند.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا علاوه بر این چند شرکت مستقر در ایران، سنگاپور، چین و هنگ‌کنگ را نیز به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده «شبکه خرید مرتبط با یک شرکت نظامی ایران» را در فهرست تحریم قرار داده است.
 
در این بیانیه آمده است: «امروز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا شبکه‌ای متشکل از ۶ شرکت و ۴ فردی را که خریداری اقلام حساس، اعم از اجزای الکترونیکی آمریکایی را برای شرکت «صنایع مخابراتی ایران» تسهیل می‌کردند در فهرست تحریم قرار داد.»
 
در ادامه این بیانیه آمده است: «شرکت صنایع مخابراتی ایران یک شرکت نظامی ایران است که در سال ۲۰۰۸ توسط ایالات متحده و در سال ۲۰۱۰ توسط اتحادیه اروپا تحریم شده است.»
 
اسامی اشخاصی که در فهرست SDN (فهرست خاص اشخاص و اتباع تحریم‌شده) وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته‌اند به شرح زیر است:
 
«محمد بنی هاشمی»، تبعه ایران، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
چین‌هوا هوانگ، تبعه تایوان، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
محمد سلطان‌محمدی، تبعه ایران، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
شی می سان، تبعه تایوان، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
شرکت‌هایی که به فهرست SDN خزانه‌داری آمریکا اضافه شده‌اند به شرح زیر هستند:
 
شرکت آرتین صنعت تابان، مستقر در امارات متحده عربی، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
شرکت DES INTERNATIONAL، مستقر در سنگاپور، به بهانه ارتباط با محمد سلطان‌محمدی
شرکت HODA TRADING، مستقر در ایران، به بهانه ارتباط با شرکت صنایع مخابراتی ایران
شرکت NAZ TECHNOLOGY، مستقر در تایوان، به بهانه ارتباط با محمد سلطان‌محمدی
شرکت PROMA INDUSTRY، مستقر در هنگ‌کنگ، به بهانه ارتباط با HODA TRADING
شرکت SOLTECH INDUSTRY، مستقر در چین، به بهانه ارتباط با HODA TRADING
 
تحریم‌های قبلی آمریکا
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز ۸ آبان‌ماه چند شرکت فعال در بخش پتروشیمی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
 
در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا تصریح شده بود دفتر کنترل دارایی‌های این وزارتخانه ۸ شرکت را به دلیل نقشی که خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران با واسطه‌گری شرکت پتروشیمی «تریلیانس» داشته‌اند در فهرست تحریم قرار داده است. خزانه‌داری آمریکا شرکت تریلیانس را ژانویه ۲۰۲۰ در فهرست تحریم‌ها قرار داده بود. (جزئیات بیشتر)
 
شکست کارزار فشار حداکثری
 
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از خروج از برجام وعده داده بود با پیگیری سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.
 
در حالی که بیش از ۲ سال از این وعده می‌گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفته است.
 
منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی‌مورد تنش‌ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده‌اند.
 
تمرکز اصلی دولت ترامپ در ماه‌های اخیر روی تلاش برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران و پس از آن بازگرداندن تمامی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران قرار گرفته است. هر دوی این تلاش‌ها با مخالفت اعضای شورای امنیت روبه‌رو شد.
 
انتهای پیام/
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب: 20788
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *