800
۰
جانز هاپکینز:

50 هزار ابتلا ظرف 24 ساعت/ مبتلایانِ کرونا در آمریکا به 6.2 میلیون نفر رسیدند

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم 50 هزار و 502 مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا به 6 میلیون و 243 هزار و 911 نفر رسید.
50 هزار ابتلا ظرف 24 ساعت/ مبتلایانِ کرونا در آمریکا به 6.2 میلیون نفر رسیدند
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دانشگاه جانز هاپکینز امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با تأیید ابتلای دستکم ۵۰ هزار و ۵۰۲ مورد جدید، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۶ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۹۱۱ نفر افزایش یافت.
 
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۹۶۵ نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۱۸۸ هزار و ۵۱۴ نفر برسد.
 
 
 
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز»، شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۶ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۱۵۲ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۹۲ هزار و ۸۱۸ نفر گزارش کرده است.
 
طبق جدیدترین آمار و ارقام پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا در آمریکا را تجزیه و تحلیل می‌کند، ایالت کالیفرنیا با ۷۳۵ هزار و ۵۴۷ مورد ابتلا و ۱۳ هزار و ۷۰۹ مورد فوتی، کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا محسوب می‌شود و ایالت نیویورک که زمانی در اوج شیوع کرونا، کانون این بیماری همه‌گیر در ایالات متحده محسوب می‌شد، هم‌اکنون بعد از ایالات تگزاس و فلوریدا، با ۴۳۸ هزار و ۷۷۲ مورد ابتلا، در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد.
 
نیویورک با ۳۲ هزار و ۹۸۷ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد تلفات مرتبط با بیماری کروناویروس در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.
 
طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۲۶ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۴۶۵ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۸۷۷ هزار و ۵۲۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۱۷ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۸۵۷ نفر بهبود یافته‌اند.
 
ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته قرار دارد و پس از آن برزیل با چهار میلیون و ۹۲ هزار و ۸۳۲ مورد ابتلا و ۱۲۵ هزار و ۵۲۱ مورد فوتی و هند با چهار میلیون و ۲۳ هزار و ۱۷۹ مورد ابتلا و ۶۹ هزار و ۵۶۱ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته است.
 
 
 
 
انتهای پیام/ص
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب: 20111
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *