800
۰
جانز هاپکینز:

قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 177 هزار نفر عبور کرد

در 24 ساعت گذشته، با مرگ 447 مورد جدید، مجموع قربانیان کروناویروس در آمریکا از مرز 177 هزار نفر عبور کرد.
قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 177 هزار نفر عبور کرد
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای ۳۸ هزار و ۳۸۸ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به پنج میلیون و ۷۳۹ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۴۴۷ مورد جدید بر اثر ابتلا به ویروس «کووید-۱۹» در ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست دادند تا مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۷۷ هزار و ۲۴۸ نفر برسد.
 

 
مقایسه آمار جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار روزهای گذشته این مرکز نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تاحدودی کاهش داشته است و تعداد فوتی‌های این ویروس ناشناخته در این کشور نیز بعد از چندین روز پیاپی به زیر هزار مورد رسیده است.
پایگاه اطلاع رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به کرونا را در آمریکا پنج میلیون و ۹۱۵ هزار و ۶۳۰ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۸۱ هزار و ۱۱۴ نفر گزارش کرده است.
طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۲۳ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۶۷۶ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۸۱۱ هزار و ۸۷۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۵ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۵۵۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته قرار دارد و برزیل با سه میلیون و ۶۲۲ هزار و ۸۶۱ مورد ابتلا و ۱۱۵ هزار و ۳۰۹ مورد فوتی و هند با سه میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۴۸ مورد ابتلا و ۶۰ هزار و ۸۰۰ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارند.

 
انتهای پیام/
سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 19979
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *