800
۰
امام جمعه موقت شهرستان سراوان:

مباهله لحظه مهم تاریخی در اثبات حقانیت اهل بیت (ع) است

حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار گفت: روز 24 ذی الحجه در تاریخ با عنوان روز مباهله نامگذاری شده است که بدون شک این روز یکی از لحظات مهم تاریخ در اثبات حقانیت اهل (ع) است.
مباهله لحظه مهم تاریخی در اثبات حقانیت اهل بیت (ع) است
به گزارش شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار امام جمعه موقت شهرستان سراوان بیان کرد: روز 24 ذی الحجه در تاریخ با عنوان روز مباهله نامگذاری شده است که بدون شک این روز یکی از لحظات مهم تاریخ در اثبات حقانیت اهل (ع) است.

 وی افزود: در آن زمان پیامبر اسلام (ص) به سران طوایف و بزرگان قبایل برای دعوت به اسلام نامه نوشت که مسیحیان نجران  پس از دیدار با نبی مکرم اسلام (ص) به نتجیه نرسیدند مقرر شد در یک زمان و درمکان مشخص گرد هم آیند و مباهله کنند.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان با بیان اینکه مباهله یعنی یکدیگر را  لعن و نفرین کردند، ادامه داد: اما زمانی که مسیحیان مشاهده کردند که پیامبر به جای لشکر کشی با عزیزان خود آمده است، دست از مباهله برداشتند و گفتند اگر یکی از آنها دست به دعا به درگاه خدا و نفرین بردارد همه ما از بین خواهیم رفت سپس با پیامبر (ص) مصالحه کردند.

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار با اشاره به روز تکریم خانواده و بازنشستگان خاطر نشان کرد: خانواده تکامل بخش بشریت است که هر فرد با تشکیل خانواده به آرامش می رسد و اگر چنانچه در زندگی به چشم و هم چشمی  و سخت گیری در امورات بپردازیم خانواده دچار فروپاشی خواهد شد.

وی بیان سالروز ورود غرور آفرین آزادگان به کشور، گفت: 26 مرداد ماه یادآور ورود آزادگان به میهن اسلامی است که رنج اسارت را به جان خریدند تا دچار اسارت هوای نفسانی، دشمنان داخلی و خارجی و همچنین استکبار جهانی نشویم.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان تصریح کرد: جمعه 30 مرداد ماه آغاز سال جدید هجری قمری و آغاز محرم الحرام است  که امید است همه ما ادامه دهنده راه امام حسنین (ع) و مکتب عاشورا باشیم.

 انتهای پیام/
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب: 19840
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *