800
۱
قصه پر غصه گاز مایع در جنوب شرق؛

کپسول نا امیدی و بی تدبیری/بازهم سیلندر گاز در شرقی ترین نقطه کشور کمیاب شد

چند روزیست که نبود سیلندر گاز در شهرستان سراوان در شرقی ترین نقطه ایران صدای گلایه شهروندان را بلند کرده و در شبکه های اجتماعی خواستار پاسخگویی مسئولین شدند.
کپسول نا امیدی و بی تدبیری/بازهم سیلندر گاز در شرقی ترین نقطه کشور کمیاب شد
به گزارش شستون، در این برهه از زمان حمل سیلندر گاز مایع در کشور شاید به یک نوستالژی تبدیل شده اما مردمان جنوب شرق کشور همچنان از نعمت گاز شهری محروم هستند و شاهد به دوش کشیدن سیلندرهای گاز هستیم.

طی سال‌های اخیر سریال تکراری کمبود گاز و یا صف های طولانی در زمستان قابل مشاهده بود اما این روزها در فصل تابستان شاهد بازپخش این قصه پر غصه در شهرستان سراوان هستیم.                           
گاز موجود نیست!

پیامی که این روزها در کانال های اطلاع رسانی شرکت های توزیع گاز شهرستان سراوان به کرار منتشر شده که منجر به نارضایتی مردم از مسئولین و متولیان مربوطه شده است تا جاییکه برخی از شهروندان در شبکه های اجتماعی دست به اعتراض زده اند.

برخی از شهروندان می گویند شرکت های توزیع در بعضی از ساعات شبانه روز اقدام به جابه جایی و حمل سیلندر گاز به نقاط نامعلوم می‌کنند اما در روز از ارائه خدمات به شهروندان امتناع می کنند.

موضوع دیگر که اعتراض مردم این خطه از کشور را به دنبال داشته افزایش نرخ سیلندر گاز و عدم برخورد دستگاه های نظارتی است.

در روزهای اخیر شرکت پخش و فرآورده های نفتی استان سیستان و بلوچستان طی اطلاعیه ای اعلام کرد که دریافت هزینه از طریق دستگاه پوز امکان پذیر است اما به گفته یکی از شهروندان سراوانی برخی از شرکت ها فقط در قبال دریافت پول نقد خدمات ارائه می کنند تا هیچ گونه مدرکی جهت اعتراض شهروندان در خصوص گرانفروشی شرکت در دست مردم نباشد.


                    
شرکت نفت موظف به تأمین گاز است
مسعود ملازهی رئیس اداره صمت شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: مشکل گاز مایع ازشهر سراوان نیست بلکه خودروهای سنگین به دلیل پایین بودن هزینه حمل از بندر تا سراوان، از جابه جایی گازمایع خود داری کرده اند.

 وی افزود: هزینه حمل از بندر عباس تا سراوان 3 میلیون تومان در نظر گرفته  شده اما  اکثر این خودروهای سنگین بانصب یدک بر روی خودرو از یزد با هزینه بالاتر سرامیک حمل می کنند.

رئیس اداره صمت شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: تأمین کننده گاز شهروندان شرکت نفت و پخش فرآورده های نفتی است که طبق پیگیری های انجام شده از سوی فرمانداری مقرر شده از امروز گاز مورد نیاز شهر تأمین شود.                        
قیمت مصوب 9 هزار 700 تومان است
ملازهی تصریح کرد: قیمت هر سیلندر گاز مصوب اداره صمت شهرستان سراوان 9 هزار و 700 تومان است و هر شهروندی که سیلندر گاز را با مبلغ بالاتر خریداری کرده جهت تشکیل پرونده به اداره صمت مراجعه کند.

وی در خصوص موضوع مطرح شده مبنی بر جابه جایی و حمل سیلندرگاز به صورت شبانه توسط برخی از شرکت های توزیع گاز شهرستان، اذعان کرد: کارشناسان و بازرسان نظارتی طبق مصویات کارگروه سوخت شهرستان موظف هستند هر روز صبح موجودی و ساعات کار مشخض کنند که بر اساس این ساعت کار حق فعالیت پس از آن را ندارند.

رئیس اداره صمت سراوان گفت: کارشناسان مربوطه موجودی گاز شرکت های توزیع را ابتدا و انتهای ساعت کاری مشخص شده احصا و در صورت فعالیت بیشتر  عرضه خارج از شبکه محرز و طبق قانون با خاطیان برخورد خواهد شد. 


انتهای پیام/

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب: 19835
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *