800
۰
جانز هاپکینز:

مبتلایان به کرونا در آمریکا از 2.8 میلیون نفر عبور کرد

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و 888 هزار و 585 نفر رسید.
مبتلایان به کرونا در آمریکا از 2.8 میلیون نفر عبور کرد
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۲۹ هزار و ۹۴۶ نفر رسید.
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۸۵ نفر افزایش یافت.
از طرف دیگر پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را دو میلیون و ۹۸۲ هزار و ۹۲۸ نفر و مجموع قربانیان آن را ۱۳۲ هزار و ۵۶۹ نفر گزارش کرده است. ایالت نیویورک با ۴۲۲ هزار و ۲۶۸ مورد ابتلا و ۳۲ هزار و ۲۴۸ مورد فوتی، همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا است.
 
طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۱۱ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۵۲۹ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند که از آن میان ۵۳۳ هزار و ۷۸۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۶ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۷۲۹ نفر بهبود یافته‌اند. ایالت متحده آمریکا همچنان بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان را داراست.
 
خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی با اشاره به تسریع شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا نوشت تنها در چهار روز اول ماه ژوئیه، ۱۵ ایالت آمریکا افزایش بی‌سابقه‌ای را در تعداد موارد جدید ابتلا به «کووید-۱۹» گزارش کردند.
 
طبق این گزارش، تعداد موارد روزانه ابتلا به کرونا در فلوریدا طی سه روز گذشته به بیش از ۱۰ هزار مورد رسید و روز یکشنبه هفته جاری، ۱۰ هزار و ۵۹ مورد جدید به مبتلایان به ویروس کرونا در فلوریدا افزوده شدند که این آمار حتی از بالاترین آمار و ارقام روزانه ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی در اوج شیوع کرونا نیز فراتر است.
 
تعداد موارد ابتلا همچنان در آریزونا، کالیفرنیا و تگزاس و حتی ایالات میانه غربی آمریکا همچون آیووا، اوهایو و میشیگان که زمانی ابتلا به کرونا در آنها رو به کاهش بود، نیز سیر صعودی را در پیش گرفته است.
 
علیرغم افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی روز شنبه خود در کاخ سفید به مناسبت روز استقلال آمریکا، بدون ارائه هرگونه شواهدی مدعی شد که ۹۹ درصد از موارد کرونا در آمریکا «کاملاً بی‌ضرر» است.
 
انتهای پیام/
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب: 19186
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *