800
۰
شکوه روستاییان؛

بی مهری دولت به جنوب شرق کشور همچنان ادامه دارد/ یک دهه انتظار برای آسفالت تنها راه اتصال 20 روستا

مردم روستاهای روستاهای پیرگزان، بناب، پرچک، زاتنوری و گروک از توابع شهرستان مهرستان یک دهه چشم انتظار تخصیص اعتبار جهت زیر سازی و آسفالت 32 کیلومتر راه روستایی در این منطقه هستند.
بی مهری دولت به جنوب شرق کشور همچنان ادامه دارد/ یک دهه انتظار برای آسفالت تنها راه اتصال 20 روستا
به گزارش شستون، برخی از روستاهای شهرستان مهرستان استان سیستان و بلوچستان فاقد جاده مناسب و استاندارد هستند که مناسب سازی این مسیر ها یکی از مطالبات اصلی اهالی روستاهایی است که از داشتن جاده مناسب محرومند.

 جاده های روستایی شهرستان مهرستان سالهاست مورد بی مهری دولتی ها قرار گرفته و آسفالت کردن مسیرهای خاکی روستاهای این شهرستان که خواسته به حق اهالی منطقه است به گونه ای نادیده گرفته شده است.


یک دهه انتظار برای 32 کیلومتر آسفالت
به گفته یکی از اهالی روستای پیزگزان شهرستان مهرستان کلیه مسیرهای روستاهای پیرگزان، بناب، پرچک، زاتنوری و گروک در سال 89 توسط راه و شهرسازی بازگشایی شده اما همچنان آسفالت نشده است.
 وی افزود:  یک دهه از بازگشایی مسیرهای خاکی روستاهای مذکور می گذرد اما اقدامی جهت آسفالت کردن این جاده ها نشده است.

این روستایی با اشاره به اینکه داشتن جاده آسفالت، استاندار و مناسب خواسته به حق مردم این منطقه است، ادامه داد: این جاده 23 پارچه آبادی را به هم متصل می کند و محل تردد خودروهای سبک و سنگین است که با توجه و به نامناسب بودن مسیر، رفت و آمد را با مشکل همراه کرده است.

 وی گفت: به دلیل بی توجهی مسئولین و در خصوص این جاده بارها شاهد از دست رفتن جان مادران باردار بوده ایم که انتظار می رود مسئولان مربوطه چاره اساسی اندیشیده کنند.


عدم تخصیص اعتبار علت مسکوت ماندن پروژه آسفلت سازی است
 سعید ملازهی رئیس اداره راه و شهرسازی مهرستان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه در حال حاضر راه های روستایی به راهداری واگذار شده است، علت عدم آسفالت جاده روستایی روستاهای  پیرگزان، بناب، پرچک، زاتنوری و گروک  را عدم تخصیص اعتبار بیان کرد.

 وی افزود: از سال 89 تا کنون برای پروژه مذکور هیچ گونه اعتابری مبنی بر زیر سازی و اسفالت تخصیص نیافته است.

 رئیس اداره راه و شهرسازی مهرستان با بیان اینکه این پروژه دارای کد است و هرسال تأمین اعتبار می شود اما تخصیص انجام نمی شود، گفت: پروژه راه روستایی روستاهای مذکور در سال جاری جزء اولویت ها قرار دارد و به محض تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

ملازهی ادامه داد: روستاهای  پیرگزان، بناب، پرچک، زاتنوری و گروک دارای کد و فاقد مشکل هستند و به عنوان راه حیاتی تقریبا 20 روستا محسوب می شود که طول مسیر سرباز و ایرانشهر را قریب به 50 کیلومتر کوتاه تر می کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد:  برای هر کیلومتر آسفالت در این منطقه نزدیک به 400 میلیون تومان اعتبار نیاز است و با توجه به اینکه بازگشایی مسیر انجام شده به محض تخصیص اعتبار خاک ریزی و آسفالت انجام خواهد شد.

 انتهای پیام/  
دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب: 18968
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *