800
۰
ضربه فنی ورزشکاران به کرونا؛

جاده سلامت مأمن امنی برای ورزشکاران در روزهای کرونایی شد/ احداث سایت سلامت توسط خیرین

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن سالن های وزشی اما ورزشکاران که انجام تمرینات ورزشی را در برنامه روزانه خود قرار داده اند، برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن روزانه جهت انجام فعالیت های ورزشی به جاده سلامت مراجعه می کنند.
جاده سلامت مأمن امنی برای ورزشکاران در روزهای کرونایی شد/ احداث سایت سلامت توسط خیرین
به گزارش شستون؛ با شیوع ویروس کرونا و به منظور کاهش قطع زنجیره انتقال کرونا، باشگاه ها و سالن های ورزشی دولتی و خصوصی تعطیل شد.

اما در زمان شیوع ویروس کرونا ورزشکاران را نمی توان از ورزش کردن منع کرد ولی این قشر از جامعه باید به توصیه های ایمنی و رعایت فاصله اجتماعی توجه ویژه ای داشته باشند.

از سوی دیگر به گفته برخی از پزشکان و متخصصین ورزش کردن سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و به همین دلیل در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا نیز موثر خواهد اما ورزشکاران نباید در پارک ها، بوستان ها و یا سالن های سر پوشیده ورزش کنند، در واقع می توان گفت بهتر است از ورزش کردن در اماکن شلوغ و پر ازدحام پرهیز کرد.

اما این روزها جاده سلامت شهرستان سراوان به مأمن امنی برای ورزشکاران سراوانی تبدیل شده است که تا در اوقات مختلف روز در این مکان به مدت چند ساعت به ورزش بپردازند.


احداث فاز دوم جاده سلامت توسط خیرین در سراوان
در همین راستا محمد رضا گمشادزایی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: افرادی که برای ورزش کردن و کوه نوری به جاده سلامت مراجعه می کنند بهتر است نکات بهداشتی را رعایت و با ماسک و دستکش حضور داشته باشند.

 وی افزود: ورزشکاران در این ایام از تغذیه مناسب غافل نشوند از مایعات فراوان، میوه و سبزیجات و با مصرف ویتامین c سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند.
 
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سراوان ادامه داد: به منظور رفاه حال ورزشکاران فاز دوم جاده سلامت به کمک خیرین و به کمک باشگاه کوهنوردی ورنا بلوچ تأمین شده که کلنگ احداث آن قبل از ماه مبارک رمضان به زمین زده شده است.

 گمشادزایی خاطر نشان کرد: جاده سلامت به طور کاملا مهندسی شده و با معیارها و استانداردهای روز احداث که در آینده نیز در خصوص فضای سبز این مکان اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وی در پایان هدف از احداث جاده و سایت سلامت را توسعه فضاهای تفریحی و ایستگاهی برای فعالیت های ورزشی برای تندرستی، شادابی و نشاط خانواده بیان کرد که به صورت فاز به فاز در حال احداث است.
 
انتهای پیام/
 
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۴
کد مطلب: 18630
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *