800
۰
خدمت بی منت این بار در جنگ با کرونا؛

عزم جدی 602 بسیجی جهادگر برای ریشه کن کردن کرونا/ از استریل کردن 121مکان مذهبی و مدرسه تا فعال سازی کارگاه تولید ماسک در زاهدان

علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: در پی شیوع ویروس کرونا، گروه‌های جهادی بسیج به صورت خودجوش وارد میدان شدند تا با ویروس منحوس کرونا مقابله کنند.
عزم جدی 602 بسیجی جهادگر برای ریشه کن کردن کرونا/ از استریل کردن 121مکان مذهبی و مدرسه تا فعال سازی کارگاه تولید ماسک در زاهدان
یه گزارش شستون؛ علی اکبر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهامون در راستای بحث مبارزه با ویروس کرونا در مجموعه بسیج سازندگی افزود: با راه اندازی مجموعه جهادی در استان اقدامات خوبی صورت گرفته به گونه ای که در مرحله دوم تاکنون 121باب مسجد، مکان مذهبی و مدرسه ضدعفونی شده، همچنین 52نقطه از معبر های عمومی توسط بیش از ۴۳۳ نفر در قالب ۳۲ گروه تخصصی و بهداشتی از بسیج سازندگی ضدعفونی و استریل شده است.

وی با بیان اینکه بسیجی، همیشه در صحنه و با تمام توان در عرصه خدمت‌رسانی آماده است، گفت: در راستای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا اقدام به راه اندازی و تجهیز 2 کارگاه تولیدی ماسکک در زاهدان کردیم که در این کارگاه ها اقدام به تولید و توزیع ۱۲۰ هزار ماسک می شود.


مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان ادامه داد: بالغ بر چهار هزار نفر آموزش چهره به چهره عمومی ارائه شده که بخش از این اقدامات در بین الصلاتین نمازها و ورودی مراکز و حضور در پایگاههای بسیج  صورت گرفته است.
 
این مقام مسئول تهیه و توزیع 900 برگه پمفلت و بروشور آموزشی را یکی دیگر از اقدامات برشمرد و تصریح کرد: بالغ بر 192  بسته مواد بهداشتی و ضدعفونی تهیه و توزیع شده، همچنین بالغ بر 311  لیتر مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی  نیز در بین مردم توزیع شده است.
 
جعفری بیان کرد: برای پیشگیری و مقابله با کووید 19 تاکنون 602 نفر از اعضای گروه های جهادی استان آموزش های لازم را فراگرفته و در خدمت رسانی به مردم در حال امدادرسانی هستند که در این خصوص اقدام به ضدعفونی و استریل کردن معابر، مساجد، پارک ها و ... . و همچنین آموزش بهداشت و تولید و توزیع ماسک، دستکش و اقلام بهداشتی و ضدعفونی می کنند.

گفتنی است به صورت مداوم گندزدایی، استریل و ضدعفونی کردن مساجد، مدارس، اماکن، معابر، گلزار های شهدا، عابر بانک ها و ... توسط گروه های جهادی و با کمک شبکه بهداشت در شهرستان های مختلف استان در دستور کار قرار دارد.
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: 17521
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *