800
۰

علائم ویروس کرونای جدید و راهکارهای پیشگیری از آن

استاد ویروس‌شناسی دانشگاه تهران علائم و ویژگی‌های ویروس کرونای جدید و راهکارهای پیشگیری از ابتلا به آن را تشریح کرد.
علائم ویروس کرونای جدید و راهکارهای پیشگیری از آن
به گزارش شستون؛  طلعت مختاری آزاد استاد ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به شیوع ویروس کرونا در برخی از کشورها، اظهار کرد:‌ ویروس کرونا از حیوان به انسان منتقل می‌شود که ۶ نوع از این ویروس می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در انسان شود و برخی از انواع این ویروس مانند سارس و مرس باعث ایجاد عفونت‌های تنفسی در افراد خواهد شد.
او ادامه داد: بیشتر  بیماران مبتلا به عارضه کرونای جدید علائم تنفسی  مثل سرماخوردگی دارند که با استراحت و دیگر مراقبت‌های اولیه خوب می‌شوند.
مختاری آزاد تأکید کرد: از میان افرادی که به بیماری کرونای جدید مبتلا می‌شوند، ۱۰ تا ۱۲ درصد از این افراد نیازمند مراقبت در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستند که به طور کلی مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مربوط به گروه سنی بالا و بیماران مبتلا به عارضه‌های زمینه‌ای و ضعف سیستم ایمنی است.
رعایت نکات بهداشتی راه ساده پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا
استاد ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد: به طور کلی بیشتر افراد بین سنین ۱۰ تا ۹۰ سال درگیر بیماری کرونای جدید می‌شوند که راه پیشگیری و مراقبت از آن مانند آنفلوانزا بسیار ساده است و با شست‌وشوی مرتب دست با آب و صابون از بروز و شیوع این عارضه جلوگیری می‌شود.
او بیان کرد: به طور کلی ویروس کرونا در آقایان بیشتر ایجاد حساسیت می‌کند، اما به طور کلی رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از روبوسی باعث پیشگیری از ابتلا به کرونای جدید می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۶
کد مطلب: 17177
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *