800
۰
در صورت اعلام نیاز؛

آزمایشگاه سیار تشخیص بیماری های عفونی به مناطق سیل زده اعزام می شود

مدیر امور آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در صورت درخواست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، این آمادگی وجود دارد تا آزمایشگاه سیار پشتیبانی تشخیصی بیماری های عفونی ناشی از سیل به جنوب سیستان وبلوچستان اعزام شود.
آزمایشگاه سیار تشخیص بیماری های عفونی به مناطق سیل زده اعزام می شود
به گزارش شستون؛ علیرضا سلیمی در گفت وگو با عصرهامون افزود: معمولاً چند روز پس از وقوع اولیه حوادثی مانند سیل و زلزله، برخی افراد به سبب عدم رعایت موارد بهداشتی به بیماری مبتلا می شوند که تشخیص سریع آزمایشگاهی در تسریع روند بهبود کمک شایانی خواهد داشت.
 
وی با اشاره به اینکه این دانشگاه علاوه بر امکان تشخیص تمام بیماری های عفونی، از آزمایشگاه سیار بهره مند است ادامه داد: در صورت اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر،  آمادگی ارسال آزمایشگاه سیار به جنوب استان وجود دارد.
 
سلیمی تصریح کرد: چند روز قبل از وقوع سیل در جنوب استان، به مناسبت هفته "اطلاع رسانی لزوم آمادگی و پاسخ آزمایشگاهی در بلایا  و فوریت ها"، جلسات متعددی با حضور کارشناسان خبره این حوزه برگزار و تمام تمهیدات لازم برای خدمت رسانی به هم استانی ها اندیشیده شد.
 
وی با اشاره به اینکه جامعه آزمایشگاهیان کشور و آزمایشگاه های خصوصی زاهدان در پی وقوع سیل 500 میلیون ریال برای ارسال مایحتاج سیل زدگان استان هدیه کردند افزود: این مبلغ هفته گذشته و پس از خرید اقلامی مانند پتو، کفش، آرد و مواد غذایی تحویل مردم روستاهای منطقه سپیدکوه شهرستان نیک شهر شامل حیدر بند و مناطقی در شهرستان قصرقند شد.
 
مدیر امور آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: در حال جمع آوری کمک های دیگری هستیم که به محض وصول، در خصوص ساخت سرویس بهداشتی و نصب کلریناتور بر اساس خواست اهداکنندگان و در راستای پیشگیری از بروز بیماری‌های روده ای هزینه خواهد شد.
انتهای پیام/
 
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 16959
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *