800
۰
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

فعالیت 458 تعاونی در سراوان/ نقش آفرینی در حوزه صادرات و واردات کشور با راه اندازی اتاق تعاون در شهرستان

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سراوان گفت: در شهرستان 458 تعاونی وجود دارد که دارای 33 هزار و 80 نفر با گرایش های مختلف عضو هستند.
فعالیت 458 تعاونی در سراوان/ نقش آفرینی در حوزه صادرات و واردات کشور با راه اندازی اتاق تعاون در شهرستان
به گزارش شستون، بشیر دهواری در حاشیه تجلیل از تعاونگران شهرستان سراوان با اشاره به اینکه اقتصاد کشور به دست تولید کنندگان و خدمات دهندگان می چرخد، بیان کرد: نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایرا بر سه پایه دواتی، تعاونی و بخش خصوصی استوار است که بخش تعاونی به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شود.

وی افزود: در حال حاضر در شهرستان سراوان 458 تعاونی در حال فعالیت هستند که  33 هزار و 801 نفر در این تعاونی ها عضو و برای 5 هزار و 476 نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراوان ادامه داد: تعاونی های فعال در سطح شهرستان در گرایش های مختلف از جمله مرغداری، شن و ماسه، کشاورزی، مرزنشینان، سفال، صنایع دستی، خدمات اداری و گروه های همیار در حال  هستند.

دهواری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های مناسبی در حوزه تعاونی در شهرستان وجود دارد می توان با همکاری و همیاری دستگاه های اجرایی در سراوان در حوزه اشتغال  گام های قابل توجهی برداشت.

وی با بیان اینکه در حوزه سفال 12 تعاونی در امور بانوان مشغول به کار هستند، تصریح کرد: 47 تعاونی در حوزه بانوان در شهرستان فعال هستند که مهم ترین دغدغه بانوان در بحث فروش محصولات است که امید می رود با همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی چاره ای برای این معضل نیز اندیشیده شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد معافیت های مالیاتی در حوزه تعاونی های مرزنشینان را عامل رونق در این حوزه دانست و گفت: اگر بتوانیم اتاق تعاون را در شهرستان مستقر کنیم، می توانیم در حوزه صادرات و واردات نیز نقش آفرین باشیم.

لازم به ذکر است عصر روز گذشته از جمعی از تعاونگران فعال شهرستان سراوان با حضور فرماندار با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
 انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳
کد مطلب: 15320
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *