گزارشی از نوشیدن شهد شهادت برای دفاع از نجابت؛

مروه شربینی نماد مظلومیت زنان محجبه در غرب/دولت های استکباری کاملا از اسلام ستیزی حمایت می کند

18 تير 1398 ساعت 10:59

مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: در تاریخ اسلام نام بسیاری از بانوان محجبه ای که تنها به جرم حجاب و دفاع از نجابتشان به چشم می خورد که مروه شربینی نمادی ماندگار از این زنان مظلوم مسلمان است.


به گزارش  شستون؛ به نقل از عصرهامون، حجاب به عنوان نماد یک زن مسلمان همواره مورد هجوم اسلام ستیزان بوده و حتی در جای جای کشورهای غربی شاهد حمله به زنان محجبه و یا توهین به آنان بوده و هستیم، این حملات در یک دهه اخیر با حمایت دولت های غربی شدت یافته است، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در یکی از سخنرانی هایشان در مشهد مقدس فرمودند: "در خیابان های پایتخت های اروپایی الان نفری که اندکی حجابش را مراعات کرده مورد تهاجم قرار میگیرد و مجروح می‌کنند و می‌کشندش و کسی جرات نمی‌کند بگوید چرا".

در میان تمامی حملات صورت گرفته بر ضد زنان محجبه؛ پرونده قتل مروه شربینی، بانوی محجبه در آلمان، که به دلیل رعایت حجاب به شهادت رسید را باید به عنوان تلخ ترین این حوادث برشمرد که موجب به وجود آمدن اعتراضات فراوان در کشورهای اسلامی شد و این بانوی محجبه مصری را به نمادی از زن مسلمان و حجاب اسلامی در جهان تبدیل کرد.

مروه شربینی به سال ۱۹۷۷ میلادی در شهر اسکندریه مصر در خانواده ای اسلامی و تحصیل کرده متولد شد پدرش علی شربینی و مادرش لیلا شمس هر دو از شیمی‌دانان این کشور بودند این بانوی محجبه در سال ۱۹۹۵ از کالج انگیسی دختران فارغ التحصیل شده و از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹ عضو تیم ملی هندبال مصر بود، او در سال ۲۰۰۳ به همراه شوهرش به آلمان مهاجرت کرده و ابتدا در شهر برمن و از سال ۲۰۰۸ در شهر درسدن ساکن شدند همسرش وابسته فرهنگی مصر در یکی از دانشگاه‌های آلمان است و با استفاده از بورس تحصیلی در موسسه ماکس پلانک شهر درسدن در رشته مهندسی ژنتیک مشغول تحصیل است و جهت انجام تز دکترای خود همراه مروه به آلمان آمده بود.

مروه شربینی چندی پیش از کشته شدنش به دادگاهی در آلمان مراجعه کرد و از "الکس دبلیو"، یک فرد روسی با ریشه آلمانی که از سال ۲۰۰۳ به آلمان مهاجرت کرده بود شکایت کرد شربینی اعلام کرده بود زمانی که در پارک با پسرش بازی می‌کرده، الکس دبلیو وی را مورد توهین قرار داده و به دلیل حجاب مروه وی را تروریست خطاب کرده بود شربینی متعاقب الفاظ رکیک و رفتار تهاجمی وینز از پلیس درخواست کمک کرده بود و در محاکمه متعاقب آن وینز به پرداخت جریمه مالی محکوم شده بود. وینز در یکی از دادگاه‌های تجدید نظر گفته بود "اینها [مسلمانان] انسان نیستند و بنابراین نمی‌توانند مورد توهین قرار گیرند" دادگاه شکایت شربینی را پذیرفت و این فرد افراطی را به پرداخت ۷۵۰ یورو محکوم کرد، اما الکس این حکم را نپذیرفت و تقاضای تجدید نظر کرد.

 در دادگاه تجدید نظر این بانوی مسلمان ۳۲ ساله که در زمان شهادت باردار نیز بود همراه با همسر و پسر خردسالش برای شکایت در دادگاه حاضر شد اما در همان جلسه دادگاه به ناگاه مورد حمله متهم قرار گرفت و درست در مقابل چشمان گریان فرزند خردسال و همسرش، قاضی پرونده و دیگر کارکنان دادگاه به طرز فجیعی با ۱۸ ضربه چاقو در برابر دوربین های که کل این حادثه را ثبت و ضبط کردند به قتل رسید و حتی همسرش هم که برای دفاع از همسرش اقدام کرده بود هدف ضربات چاقوی متهم و در ادامه گلوله پلیس آلمان قرار گرفت تا این بانوی محجبه تبدیل به نمادی از حجاب اسلامی و مظلومیت زنان مسلمان در جامعه غربی شود.جامعه غربی کاملا از اسلام ستیزی حمایت می کند
در همین رابطه مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر اینکه مروه شربینی نماد مظلومیت زنان مسلمان در جامعه غربی است، بیان کرد: شهادت این بانوی محجبه آن هم در جلسه دادگاه نشان داد که جامعه غربی کاملا از اسلام ستیزی حمایت کرده و خود دولت های غربی از حامیان اصلی حملات به مسلمانان هستند.

وی افزود: آمریکا مسبب اصلی گسترش تفکر ضد اسلامی در جهان است چرا که این کشور استکباری با حمایت از گروه های افراطی و دامن زدن به جریانات تفرقه افکنانه به دنبال ایجاد تفکری ضد اسلامی در جهان است.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب که حجاب زنان مسلمان خاری در چشم فرزندان شیطان است، گفت: پیروان سیاست های استکباری و ضد اسلامی در واقع فرزندان شیطان هستند و این حجاب بانوان مسلمان در جای جای جهان همچون خاری در چشم آنان است.

وی ادامه داد: شدت یافتن حملات به مسلمانان و بانوان محجبه در کنار تصویب قوانین سختگیرانه برای بانوان محجبه در کشورهای غربی موجب شده تا هر روز شرایط برای زنان مسلمان سخت تر شود که این موضوع یادآور اقدامات رضاخان در مبارزه با حجاب در ایران است اما این بانوان با ایمان ثابت کرده اند هیچ فشاری نمی تواند آنان را از راه درست بازدارد.

رسولی زاده با تاکید بر اینکه کشورهای مسلمان نباید در برابر جنایات غربی ها ساکت بمانند، خاطرنشان کرد: برخی کشورهای خودفروخته غربی اگر در برابر جنایات ضد اسلامی غربی ها سکوت نکرده و از آنان حمایت نکنند شاهد این همه حملات بی رحمانه نسبت به مسلمانان نخواهیم بود.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در پایان با اشاره به اینکه نام شربینی ها تا ابد زنده خواهد ماند، تصریح کرد: بی شک نام   بانوان محجبه ای که همچون شربینی در راه حجاب اسلامی مورد حمله قرار گرفته اند در تاریخ ماندگار خواهد شد و این زنان مسلمان بهترین الگو برای دختران ما خواهند بود.
 
انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 14735

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/report/14735/مروه-شربینی-نماد-مظلومیت-زنان-محجبه-غرب-دولت-های-استکباری-کاملا-اسلام-ستیزی-حمایت-می-کند

شستون
  http://shastoon.ir