800
۰
سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد:

نیروهای یمنی فرودگاه‌ ابها و نیروگاه برق تهامه را هدف قرار دادند

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن فرودگاه ابها و نیروگاه برق تهامه در جنوب عربستان را با استفاده از چند فروند پهپاد قاصف k۲ هدف قرار داده است.
نیروهای یمنی فرودگاه‌ ابها و نیروگاه برق تهامه را هدف قرار دادند
به گزارش شستون؛  به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی انصارالله با استفاده از چند فروند پهپاد «قاصفk۲» فرودگاه «ابها» و نیروگاه برق «تهامه» را هدف قرار داده است.
به گفته وی، یگان پهپادی ارتش یمن نخست عملیاتی علیه فرودگاه ابها انجام داده است.
 
در این عملیات آشیانه جنگنده‌ها و دیگر اهداف نظامی هدف قرار گرفته و فعالیت فرودگاه ابها برای چندین ساعت متوقف شده است.
 
دومین عملیات نیروهای یمنی علیه نیروگاه برق «تهامه» انجام شده و بر اساس گزارش یحیی سریع این عملیات با دقت بالایی صورت گرفته است.
 
در همین حال یگان موشکی ارتش یمن نیز محل تجمع مزدوران سعودی را در چند جبهه استان‌های «عسیر» و «حجه» هدف موشک‌های «زلزال ۱» و «کاتیوشا» قرار دادند.
 
طی هفته‌های اخیر ارتش یمن عملیات خود علیه فرودگاه‌های «جیزان»، «نجران»، «ابها» و پایگاه نظامی «ملک خالد» را تشدید کرده و تاکنون در چندین نوبت این فرودگاه‌ها هدف یگان موشکی و پهپادی ارتش یمن قرار گرفته‌اند.
 
ائتلاف عربستان طی سال‌های اخیر از این فرودگاه‌ها در حملات خود علیه مردم یمن استفاده کرده است.
 
مداخله ائتلاف عربستان در جنگ یمن وارد پنجمین سال خود شده است، ده‌ها هزار نفر از مردم یمن در پی حملات ائتلاف جان خود را از دست داده و این کشور در آستانه قحطی کامل قرار دارد، به گفته مقام‎های سازمان ملل، یمن با بزرگ‌ترین بحران انسانی در روی زمین مواجه است.
 
طی روزهای اخیر نیروهای یمنی از تسلیحات جدیدی شامل موشک هدایت شونده «قدس ۱»، پهپاد «صماد ۱»، «صماد ۳» و قاصف کی ۲ رونمایی کردند و «مهدی المشاط»، فرمانده کل نیروهای مسلح یمن در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اینکه مرحله آتی مرحله‌ای پر از اقدامات غافلگیر کننده است تأکید کرد که تسلیحات جدید نقطه عطفی در موازنه قدرت خواهد بود.
 
وزیر دفاع یمن نیز در در این باره گفت: به مرحله پیشرفته‌ای در زمینه صنایع نظامی رسیده‌ایم که به دست کارشناسان یمنی ساخته می‌شوند.
 
 
 
انتهای پیام/
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب: 14732
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *