800
۰
در جلسه شورای فرهنگ عمومی سراوان مطرح شد؛

نقش نماز جمعه در ارتقاء بصیرت و مشارکت های فرهنگی/ لازمه مطرح شدن دشمن شناسی در خطبه های نماز جمعه

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سراوان با محوریت بزرگداشت چهلمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه برگزار شد.
نقش نماز جمعه در ارتقاء بصیرت و مشارکت های فرهنگی/ لازمه مطرح شدن دشمن شناسی در خطبه های نماز جمعه
به گزارش شستون، جلسه شورای فرهنگ عمومی سراوان با محوریت بزرگداشت چهلمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه در کشور با حضور امام جمعه سراوان، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، جانشین فرمانده سپاه شهرستان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولین در دفتر امام جمعه سراوان برگزار شد.

 حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در این جلسه گفت: خلاء های فرهنگی در سطح مشهود است که می طلبد دستگاه های متولی با برنامه ریزی مناسب در راستای از بین بردن خلاء ها گام های اساسی برداند.

 وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه در کشور، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، به اقامه نماز جمعه اهمیت ویژه ای داده شد چرا که نماز و به ویژه نماز جمعه نقش بسیار مهم و تأثیر گذار در ارتقاء بصیرت و مشارکت های فرهنگی مردم دارد.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: با توجه به شرایطی که اکنون در دنیا حاکم شده، حضور و شرکت در نماز جمعه با توجه به بیان مسائل سیاسی، عبادی و دینی دارای اهمیت مضاعف شده است.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به جایگاه نماز جمعه در انقلاب اسلامی ایران، خاطر نشان کرد: مهم ترین موضوعی که در خطبه های نماز جمعه باید مطرح شود، دشمن شناسی است و خطبه های نماز جمعه باید به گونه ای باشد که گفتمان انقلاب اسلامی تقویت و چشم انداز و افق روشنی را برای آینده ایجاد شود.

وی تصریح کرد: افرادی که برای اقامه نماز جمعه گام برمی دارند و توان اعزام به حج و طواف خانه خدا را ندارند، خداوند متعال ثواب حج را برای آنها در نظر می گیرد و هر فردی که بر اساس سهل انگاری در نماز جمعه شرکت نکند در قیامت به عنوان منافق شناخته می شود.

امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به طراحی منشور نماز جمعه توسط شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، گفت: طبق این شیوه نامه و شرح وظایف باید برنامه ریزی مناسبی برای اهمیت، خصوصیت، ویژیگی و جایگاه نماز جمعه انجام شود.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب: 14651
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *