800
۰

تلفن ثابت، آرزوی دیرینه روستاییان هوشک در عصر ارتباطات/ یک‌ مقام مسئول: سرقت بی رویه کابل های تلفن بلای جان شهروندان سراوانی

بسیاری از شهروندان سراوانی و روستاییان این شهر از عدم داشتن تلفن ثابت در عصر ارتباطات ابراز گلایه کردند و خواستار رسیدگی مسئولین مربوطه جهت رفع این معضل شدند.
تلفن ثابت، آرزوی دیرینه روستاییان هوشک در عصر ارتباطات/ یک‌ مقام مسئول: سرقت بی رویه  کابل های تلفن بلای جان شهروندان سراوانی
به گزارش شستون؛ زیر ساخت های ارتباطی در شهرستان سراوان و بسیاری از روستاهای این منطقه با توجه به عصر ارتباطات همچنان توسعه نیافته که در بسیاری از مناطق گلایمندی مردم این خطه از کشور را به دنبال داشته است.

از آنجایی که بسیاری از فعالیت های اجتماعی و روزانه مردم از جمله پرداخت قبوض آب، برق، تلفن، گاز  به اینترنت وابسته است که تلفن و اینترنت به یکی از نیازهای مهم مردم تبدیل شده است.

اینترنت نقش مهمی و اساسی در زندگی مردم عصر جدید با پیشرفت های روز افزون تکنولوژی دارد به گونه ای که با قطع بودن ارتباط اینترنتی یک روزه، زندگی مردم مختل می شود.

در سنوات گذشته خدمات زیادی در زمینه زیر ساخت های ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان انجام شده اما در شهرستان سراوان و بسیاری از روستاهای این منطقه همچنان مشکل ارتباطی و اینترنتی همچنان برقرار است.

یکی از روستاییان روستای هوشک در گفت و گو با شستون ضمن گلایمندی از عدم داشتن تلفن ثابت در این روستا، اذعان کرد:  زیر ساخت های ارتباطی در روستای هوشک بسیار ضعیف است و مردم با مشکلات زیادی رو به رو هستند.

وی افزود: عدم آنتن دهی تلفن های همراه و زیر ساخت های مخابراتی از جمله مهم ترین مشکلات روستاییان در سراوان است.

این روستایی ادامه داد: در عصر ارتباطات که زندگی مردم به به تکنولوژی مرتبط و وابسته است، داشتن تلفن ثابت مطالبه به حق مردم این مناطق است که انتظار می رود مسئولین مربوطه تدابیر لازم را اندیشیده کنند.

یوسفی نائب رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی سراوان در گفت و گو با شستون اذعان کرد: پروژه کابل کشی تلفن ثابت روستای هوشک به صورت زمینی تا نیمه انجام شد، اما با توجه به اینکه جانمایی لوله های آب به طور دقیق انجام نشده بود، به شبکه آبرسانی خسارت وارد کرد که پروژه به صورت نیمه رها شد‌.

وی افزود: سرقت بی رویه کابل های مخابرات از علت های عدم توسعه و پیشرفت در حوزه مخابراتی و ارتباطی در این منطقه به ویژه بخش مرکزی به شمار می رود.

نائب رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی سراوان خاطر نشان کرد:  در سال های اخیر روسای مخابرات شهرستان، چندین بار اقدام به کابل کشی در روستای هوشک کرده اند اما زمانی که قرار بود ارتباط برقرار شود با سرقت کابل ها مواجه شدند که سرقت های کابل های مخابراتی مشکلات زیادی را هم برای مخابرات و هم شهروندان به وجود آورده است.

یوسفی تصریح کرد: با توجه به سرقت کابل ها، منهای مرکز شهر تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد منطقه بخش مرکزی دارای تلفن ثابت هستند‌.
انتهای پیام/
جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب: 14404
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *