800
۰
در مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر مطرح شد؛

عقبه معنوی و اعتقادی رزمندگان منجر به پیروزی جنگ تحمیلی شد/ مهم ترین بخش دفاع مقدس، مقاومت است

فرمانده سپاه شهرستان سراوان گفت: نصرت الهی و عقبه معنوی و اعتقادی که در رزمندگان وجود داشت منجر به پیروزی ایران اسلامی در جنگ تحمیلی شد.
عقبه معنوی و اعتقادی رزمندگان منجر به پیروزی جنگ تحمیلی شد/ مهم ترین بخش دفاع مقدس، مقاومت است
به گزارش شستون؛ مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر با حضور سرپرست فرمانداری سراوان، فرمانده سپاه شهرستان، مسئولین، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، خانواده شهدا، علما، روحانیون، معتمدین، دانشگاهیان، شعرا و جمعی از مردم در مسجد جامع علی ابن ابی طالب (ع) برگزار شد.

سرهنگ پاسدار محمد پودینه فرمانده سپاه شهرستان سراوان با بیان اینکه پس از گذشت چندین سال از عملیات بیت المقدس منابع و کتب مختلف جهت مطالعه در دسترس است، گفت: در اوایل انقلاب برخی ها برای تدوین برنامه ۶ ماهه تردید داشتند که شاید انقلاب اسلامی دوام نیاورد اما با مقاومت، ایثار و ایستادگی مردم قهرمان ایران اسلامی، چهل سال از عمر انقلاب می گذرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تداوم دارد، افرود: عربده کشی هایی که استکبار جهانی در حال حاضر می کشد ناشی از شکست های پی در پی از مردم انقلاب اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه شهرستان سراوان با توجه به اینکه دشمن به دنبال جنگ روانی است، اضافه کرد: با اعتماد به جوانان و تکیه به توان داخل می توان مشکلات را حل کرد همانطوری که عملیات فتح خرمشهر را جوانان طراحی کردند و به سرانجام رساندند.

سرهنگ پودینه خاطر نشان کرد: نصرت الهی و عقبه معنوی و اعتقادی که در رزمندگان وجود داشت منجر به پیروزی ایران اسلامی در جنگ تحمیلی شد.

وی با بیان اینکه هدف حداکثری عراق در تجاوز به ایران اسلامی براندازی و یا سرنگونی نظام بود که تفکر انقلابی رایج میان مردم مانع بزرگی از ورود رژیم بعث شد، تصریح کرد: با تفکر انقلابی و مدیریت جهادی نیز هدف های حداقلی دشمن از جمله تصرف بخش های جنوبی مانند آبادان و خرمشهر نیز نقش‌ بر آب شد.

فرمانده سپاه شهرستان سراوان ادامه داد: با تفکر انقلابی چهار عملیات مهم به سرانجام رسید که منجر به خروج تفکر غرب گرا و حاکم شدن تفکر جهادی در جامعه شد.

سرهنگ پودینه با بیان اینکه امروز به برکت وجود جوانان غیور هیچ مشکلی نداریم، اضافه کرد: از هیچ جنگی استقبال نخواهیم کرد اما اگر تجاوز صورت گیرد با تمام قدرت دفاع خواهیم کرد.

وی با توجه به اینکه عربده کشی های استکبار با هدف تخریب صفوف متحد ملت ایران است، گفت: اسرائیل به بطری شیشه تبدیل شده و توان جنگ ندارد.

فرمانده سپاه شهرستان سراوان یادآور شد: خرمشهر ۳۵ روز مقاومت کرد، گروه های مقاومت مردمی که سازمان یافته هم نبودند مانع پیشروی نیروهای بعث عراق شدند.

علیرضا شهرکی سرپرست فرمانداری سراوان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، گفت: سوم خرداد تداعی شیرینی خاص به جهت پیروزی است چرا که پس از گذشت سالها از واقعه مهم فتح خرمشهر اما همچنان این واقعه در بطن و ذهن مردم وجود دارد.

 وی افزود: دفاع مقدس در میان مردم یک خودسازی و خودباوری ایجاد کرد که منجر شد در حال حاضر به جایگاه ویژه ای برسیم.

 سرپرست فرمانداری سراوان ادامه داد: روایان دفاع مقدس که خاطرات آن زمان را روایت می کنند تنها گوشه کوچکی از آن حادثه بازگو می شود چرا که قابل وصف نیست.

شهرکی یادآور شد: تمامی رده ها، گروه ها، دسته ها و ساختار نظامی کشور با همدلی یکپارچه کار کردند و خروجی آن آزاد سازی خرمشهر شد.

 وی با بیان اینکه مهم ترین بخش دفاع مقدس، مقاومت است، خاطر نشان کرد: تمام تلاش دشمن برای ایجاد فتنه است اما وقتی باور مردم را به بسیج، سپاه و قدرت های نظامی کشور می بینند نمی توانند نسخه بپیچند چرا که جمهوری اسلامی ایران به راحتی به دست نیامده که به راحتی از بین برود.

 سرپرست فرمانداری سراوان با توجه به اینکه باید از جریانات سوم خرداد درس بگیریم، از سپاه شهرستان خواست که 30 نکنه از بیانات ارزشمند و گوهر بار رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان 98 را تدوین و میان ارگان ها و ادارات توزیع کند.

شهرکی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، خاطر نشان کرد: در این بیانیه ارزشمند مقاومت، همدلی، اعتماد عمومی و گوش ندادن به رجز خوانی ها و فتنه انگیزی های دشمن مطرح می شود.

انتهای پیام/الف.د 
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب: 14312
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *