800
۰
توسط باستان شناسان و در بنایی قدیمی؛

کشف اتاقی اسرار آمیز با دیوارنگاره‌های عجیب پس از ۲ هزار سال

با پیدا شدن اتاقی مخفی پس از ۲ هزار سال در کاخی باستانی دانشمندان در تلاش هستند بدون آسیب به بنا به حفاری آن بپردازند.
کشف اتاقی اسرار آمیز با دیوارنگاره‌های عجیب پس از ۲ هزار سال
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در کشفی منحصربه فرد در دنیای باستان شناسی، محققان موفق شدند اتاقی باستانی متعلق به ۲ هزار سال پیش در کاخی مشهور به Domus Aurea یا خانه طلایی در شهر رم کشور ایتالیا را کشف کردند.
 

این کاخ و اتاق مخفی درون آن در زمان امپراتوری روم محل زندگی بسیاری از امپراتوران رومی از جمله نرون و تراجان بوده است.
 
زمان ساخت کاخ بنا بر مطالعه‌های باستان شناسان متعلق به سال ۶۴ پس از میلاد و به دست امپراتور نرون بوده است.
 

باستان شناسان دیوارنگاره‌های رنگی با موضوعاتی، چون ابوالهول، سنتائور (شخصیت های اسطوره ای) و پلنگ سیاه در این اتاق ۲ هزار ساله کشف کرده اند.
 
برخی از نقش‌ها داستانی از نبرد‌های باستانی را نمایش می‌دهد. محققان اعلام کرده اند با توجه به احتمال آسیب دیدن بنا و اطمینان نداشتن از استحکام ساختار و امکان فرو ریختن آن به طور کامل اتاق را از شن و ماسه خالی نکرده اند.
 

از جمله دیگر طراحی‌های منحصربه فرد و زیبا در این اتاق می‌توان تصاویری از گل‌ها به رنگ‌های مختلف، گیاهان و شاخه‌های درختان را نام برد، همچنین موجودات آبزی، چون ماهی‌ها نیز بین دیوارنگاره‌ها مشاهده می‌شود.
 
بخش زیرین اتاق هنوز به طور کامل زیر سنگ و خاک ۲ هزار ساله مدفون است.
 

بنا برپژوهش‌های انجام شده اتاق اولین باربه وسیله امپراتور تراجان برای ساخت یک حمام رومی در مجاورت آن با سنگ و خاک پرشده است.
 
کارشناسان امیدوار هستند با انجام استحکام سازی بنا و به تدریج با انجام مطالع‌های بیشتر بتوانند کل اتاق را از شن و خاک خارج کنند و با مطالعه بر روی نقش‌ها به یافته‌های جدیدی درباره امپراتوری باستانی رم و زندگی نرون و تراجان دست یابند.
 
منبع:Telegraph
 
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 14185
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *