800
۰
در جریان بررسی لایحه الحاق به کنوانسیون سازمان ملل متحد؛

اعتماد سیاسی به لوایحی که کدخدایش آمریکا باشد فتنه و نیرنگ است/ پالرمو در راستای منافع اسرائیل گام بر می دارد

نماینده سابق مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: هر گونه اعتماد سیاسی به لوایح و سازمان هایی که رییس و کدخدایش آمریکا باشد فتنه و نیرنگ است و به باخت منتهی می شود.
اعتماد سیاسی به لوایحی که کدخدایش آمریکا باشد فتنه و نیرنگ است/ پالرمو در راستای منافع اسرائیل گام بر می دارد
به گزارش  شستون؛ به نقل از عصرهامون، پالرمو یا همان کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی با ۱۳۶ رأی موافق در مجلس به تصویب رسید اما پشت پرده این لایحه چه تحریم هایی نهفته است.
پیوستن کشورها به کنوانسیون «پالرمو» در موارد متعددی الزامات و تعهدات به جرم‌انگاری را برای دولت‌ها ایجاد می‌کند؛ به‌موجب این کنوانسیون، دولت‌های عضو متعهد می‌شوند ‌که مشارکت در گروه مجرمانه سازمان‌یافته، تطهیر عواید حاصل از جرم، پولشویی و فساد را جرم‌انگاری کنند، بر این اساس، پیوستن جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون «پالرمو» این کشور را ملز می‌کند تا قوانین و فرآیندهای کیفری‌اش را همسو با انتظارات کنوانسیون، ترمیم و بازنگری کند و یا حتی در مواردی که رفتاری طبق قوانین ایران مجرمانه است، باید طبق ضوابط کنوانسیون «پالرمو» آن را جرم‌انگاری کند، به تعبیری الزاماتی در مفاد این کنوانسیون وجود دارد که ایران باید براساس آن، در قوانین و مقررات کیفری‌اش بازنگری کند که همین امر ابزاری برای کشورهای سلطه‌گر جهت فشار و سلطه بیشتر بر امور داخلی ایران محسوب می‌شود.
در این راستا روز یکشنبه مورخ 20 خرداد ماه نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی جهت تامین نظر شورای نگهبان، اصلاحات عبارتی و ترجمه ای این لایحه را با 136 رأی موافق، 89 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 256 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.
 
دشمن از هر راهی برای نابودی کشور تلاش می کند
یعقوب جدگال نماینده اسبق چابهار در خصوص لایحه پالرمو اظهار کرد: اگر نماینده ای در این جریان منافع شخصی خویش و لابی گری را در نظر گرفته باشد خیانتی بزرگ به مردم کرده است.
وی با اشاره متفق القول نبودن برخی از سیاسیون کشور به دشمنی آمریکا با ایران افزود: بارها مقام معظم رهبری فرمودند به آمریکا اعتماد نکنید؛ ولی امروز می بینیم که دشمن از هر راهی برای نابودی کشور تلاش می کند چه با کشتن مرزبانان چه با تحریم های اقتصادی.
 
اعتماد سیاسی به لوایحی که کدخدایش آمریکا باشد فتنه و نیرنگ است
جدگال در تکمیل مطلب فوق به چابهاران گفت: هر گونه اعتماد سیاسی به لوایح و سازمان هایی که رییس و کدخدایش آمریکا باشد فتنه و نیرنگ است و به باخت منتهی می شود.
وی در خصوص تصویب لایحه پالرمو توسط نمایندگان اذعان کرد: بر طبق این لایحه نباید اسرائیل را به عنوان رژیم اشغالگر شناخت، آیا نه این است که امام راحل به عنوان بنیان گذار انقلاب اسلامی در شهریور ماه سال ۶۰ فرمودند: « ما از اوّلی که در این امور و در این نهضت وارد شدیم، یکی از مسائل مهم ما این بود که‌ اسرائیل باید از بین برود.» حال چگونه می شود که به بندهای این لایحه توجه نشده است مطمئنا شورای نگهبان و شورای مصلحت نظام این مسائل را در نظر خواهند گرفت.
 
آمریکا و کدخدایان غربی هیچ گاه قابل اعتماد نبودند
نماینده اسبق چابهار ادامه داد: آمریکا و کدخدایان غربی هیچ گاه قابل اعتماد نبوده و سیاست های دولت اصلاحات چیزی غیر از این نشان داده است چه در برجام و حال در پالرمو، FATF و سند ۲۰۳۰ که عنوان کردن چنین مسائلی بزرگترین ضربه به وجهه جهانی و داخلی کشور است.
 
برنامه غربی ها را سرلوحه کار خود قرار ندهیم
وی بیان کرد: ما نباید برنامه ای که غربی ها به ما می دهند را سرلوحه کار خود قرار دهیم چرا که اسلام همه راه های درست را به ما نشان داده است.
 
پالرمو محدودیت ایران در رابطه با حزب الله لبنان است
محمد نظیر کارشناس ارشد مسائل سیاسی هم در این خصوص اظهار کرد: با توجه به خروج آمریکا از برجام و بی‌توجهی اروپاییان به این مهم، پیوستن به این کنوانسیون به نفع ایران نبود و در اصل با این اقدام خود را تحقیر کردیم.
وی با اشاره به بازخورد های پالرمو افزود: با توجه به عدم عمل آمریکا به تعهدات خود و تعهد کامل ایران به برجام این میزان عقب نشینی در مقابل غرب و آمریکا به نوعی خودباختگی است چرا که قرار بود این لوایح در راستای چیدن میوه‌های برجام به تصویب برسند، اما اکنون که دیگر چیزی از برجام نمانده تصویب آن‌ها بی معنی است.
 
پیوستن به پالرمو در راستای منافع اسرائیل و دشمنان اسلام است
وی پالرمو را محدودیت ایران در رابطه با حزب الله لبنان توصیف و ادامه داد: طبق نظرات این سازمان در پالرموی ایتالیا، لبنان متهم به قاچاق اسلحه شده است و در صورت پیوستن ایران به این سازمان از همکاری و هر گونه ارتباط با حماس منع می شود بنابراین تصویب چنین لایحه در راستای منافع اسرائیل و دشمنان اسلام خواهد بود.
 
 
انتهای پیام/
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب: 11207
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *