به مناسبت روز جهانی موزه و صنایع دستی؛

جشنواره بازی های بومی و محلی در روستای جهانی "کلپورگان" برگزار شد

31 ارديبهشت 1401 ساعت 8:34

جشنواره بازی های بومی و محلی به مناسبت روز جهانی موزه و صنایع دستی در روستای جهانی "کلپورگان" برگزار شد.


 رحمن بخش بهرام زهی دبیر هیئت ورزش های روستایی و بومی محلی سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: جشنواره فرهنگی ورزشی به مناسبت روز جهانی موزه و صنایع دستی با همت دهیاری روستای کلپورگان و هیات ورزش روستایی و بومی محلی شهرستان و حضور پرشور دانش آموزان و اهالی روستای کلپورگان  برگزار شد.

وی افزود: این جشنواره در رشته چوب کشی، هفت سنگ،بولینگ فوتبال، طناب زنی، چهار حلقه به مرحله اجرا در آمد.

دبیر هیئت ورزش های رستایی و بومی محلی سراوان ادامه داد: در رشته چوب کشی به ترتیب، اسماعیل دهواری، امیرحسین دهواری و امیر رضا پرکی مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

بهرام زهی گفت: در رشته هفت سنگ مجتبی عباسی مقام اول، امیرارسلان دهواری مقام دوم و مبین سیاهانی مقام سوم را به دست آورد.


وی اضافه کرد: سجاد سیاهانی، مهدی دهواری و عبدالمنان دهواری  در رشته بولینگ فوتبال در این جشنواره مقام های برتر را کسب کردند.

دبیر هیئت ورزش های روستایی و بومی محلی سراوان گفت: در رشته طناب زهی به ترتیب زویا حسن زهی، عایشه دهواری و فائزه عباسی عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند.

بهرام زهی خاطر نشان کرد: در رشته چهار حلقه حسنا جهاندیده مقام اول، یسنا دهواری مقام دوم و یمنا دهواری و مریم وکیلی مقام سوم مشترک را به دست آوردند.وی افزود: در رشته هفت سنگ دختران ضحا جهاندیده، مهسا دهواری و یسنا دهواری مقام برتر را کسب کردند.

دبیر هیئت ورزش روستایی و بومی محلی سراوان ضمن قدر دانی از دهیاری روستای جهانی کلپورپان، گفت: 120 جلد کتاب در حاشیه این جشنواره میان شرکت کنندگان نیز توزیع شد.


انتهای پیام/


کد مطلب: 25449

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/interview/25449/جشنواره-بازی-های-بومی-محلی-روستای-جهانی-کلپورگان-برگزار

شستون
  http://shastoon.ir