800
۰
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران:

18 هزار کودک ایرانی و غیر ایرانی سیب و سورانی علیه فلج اطفال واکسینه می شوند

ایوب کرد تمینی کرد: مرحله اول طرح واکسیناسیون قطره فلج اطفال برای 18 هزار کودک ایرانی و غیر ایرانی زیر پنج سال در سیب و سوران آغاز شد.
18 هزار کودک ایرانی و غیر ایرانی سیب و سورانی علیه فلج اطفال واکسینه می شوند
ایوب کرد تمینی رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به اینکه با دو کشور افغانستان و پاکستان هم مرز هستیم و در این دو کشور بیماری فلج اطفال شایع و احتمال ورود بیماری به میهن وجود دارد در سال های گذشته طرح تکمیلی فلج اطفال در حال انجام بوده است.

وی افزود: چندین سال است که هیچ مورد مثبت فلج اطفال در استان گزارش نشده که جا دارد از تلاش های پرسنل زحمتکش مرکز بهداشت سیب و سوران که در انجام طرح تکمیلی قطره فلج اطفال مشارکت داشته و زحمت کشیدند قدردانی کنم.

رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران خاطر نشان کرد: در شهرستان سیب و سوران 18 هزار کودک ایرانی و غیر ایرانی از 25  تا 28 دی ماه در نوبت اول علیه این بیماری واکسینه می شوند.

کرد تمینی ادامه داد: همچنین مرحله دوم طرح واکسیناسیون قطره فلج اطفال از 30 بهمن تا سوم اسفند ماه به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی تصریح کرد: از شهروندان سیب و سورانی درخواست می کنیم تا همراه با کودکان زیر پنج سال خود جهت انجام واکسیناسیون قطره فلج اطفال به پایگاه ها و خانه های بهداشت مراجعه کنند تا علیه این بیماری واکسینه شوند.

این مقام مسئول گفت: خارج از نگه ملیت تمام کودکان ایرانی و غیر ایرانی در حوزه بهداشت و درمان به ویژه طرح قطره فلج اطفال خدمت ارایه می شود.

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۱
کد مطلب: 24541
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *