800
۰
با هدف تسهیل در تردد روستائیان انجام شد؛

بازگشایی و اصلاح مسیر ۶۸ کیلومتر از محورهای کوهستانی و سخت گذر روستایی شهرستان میرجاوه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از بازگشایی و اصلاح مسیر ۶۸ کیلومتر از محورهای کوهستانی و سخت گذر روستایی شهرستان میرجاوه واقع در دامنه شمالی کوه تفتان در سال‌جاری خبر داد.
بازگشایی و اصلاح مسیر ۶۸ کیلومتر از محورهای کوهستانی و سخت گذر روستایی شهرستان میرجاوه
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون،  ایوب کرد بیان کرد: راه روستایی از مهمترین خدمات زیربنایی است که نقش و جایگاه ویژه ای در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر منطقه ایفا می‌کند.

وی اظهار کرد: بازگشایی و اصلاح مسیرهای روستایی تیلویی ، تنگ لکور، هفتاد ملا گزند، نیک بالا ، پلنگ حصار ، خوشاب ، میدان سرخ مهرآباد و ریزش برداری سردریا انجرک و جلگه ده مودنه از مهمترین محورهای بازگشایی شده سالجاری شهرستان میرجاوه بوده است.

این مسئول وجود راه های امن و مناسب را یکی از مهمترین زیر ساخت های توسعه هر منطقه عنوان کرد و افزود: راههای روستایی دامنه تفتان اکثر از داخل رودخانه ها و دره ها عبور کرده و به علت کوهستانی بودن دارای شیب زیاد و صعب العبور هستند به طوری که در مواقع بارندگی با جاری شدن آب رودخانه های فصلی مسیرها مسدود و تردد در این محورها قطع یا به سختی انجام می شود که با انجام این بازگشایی و اصلاح مسیرهای ذکر شده از مسدود شدن طولانی مدت راهها جلوگیری شده و تردد های روستاییان آسان تر خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تاکید کرد: توسعه زیر ساخت ها در روستاها با هدف حفظ جمعیت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه و رونق آنها در اولویت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار گرفته است.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب: 24238
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *