در سایه بی توجهی شهروندان رخ داد؛

تغییر وضعیت کرونایی سراوان از آبی به زرد/ روند واکسیناسیون در سراوان رضایت بخش نیست

5 آبان 1400 ساعت 8:21

فرماندار سراوان با اشاره به اینکه وضعیت کرونایی سراوان به دلیل عدم همکاری مردم از آبی به زرد تغییر کرده است، گفت: شهروندان همکاری لازم جهت دریافت واکسن کرونا را ندارند به طوریکه روند واکسیناسیون در شهرستان رضایت بخش نیست.


سعید تجلیلی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد:مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص کارمندانی که واکسن دریافت نکرده اند در سراوان نیز اجرا می شود چرا که ستاد ملی کرونا برای کل کشور تصمیم گیری می کند و تبع آن استان ها و شهرستان ها ملزم به اجرای آن هستند.

وی افزود: باتوجه به اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سراوان مطلوب نیست وضعیت شهرستان از آبی به زرد تغییر کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: هر زمانی که وضعیت شهرستان مطلوب می شود مردم دستورالعمل های بهداشتی را نادیده می گیرند و بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم استفاده از ماسک در اماکن عمومی و مراسمات شرکت می کنند.

تجلیلی گفت: با توجه به عدم رعایت نکات بهداشتی جهت پیشگیری و قطع زنجیره ویروس کرونا در شهرستان در روزهای اخیر شاهد افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید 19 بوده ایم.

وی اذعان کرد: کلاس درس مقطع ابتدایی همچنان غیرحضوری است اما چنانچه وضعیت مناسب باشد به صورت حضوری برگزار خواهد شد اما در مقطع دوره اول دبیرستان از 15 آبان به صورت حضوری و دوره دوم دبیرستان نیز از اول آبان به صورت حضوری برگزار می شود.

فرماندار سراوان در خصوص نحوه برگزاری کلاس های درس دانشگاه در این شهرستان بیان کرد: طبق مصوبات اخیر کلاس های درس دانشگاه نیز از 15 آبان به صورت حضوری برگزار می شود اما باز هم بسته به شرایط دارد که در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

تجلیلی با بیان اینکه هر جه شاخص واکسیناسیون کرونا بالاتر باشد اوضاع بهتر می شود، اذعان کرد: روند انجام واکسیناسیون در کل شهرستان رضایت بخش نیست، مردم همکاری لازم برای واکسیناسیون را ندارند؛ میانگین انجام واکسین کرونا تقریبا 36 درصد است.

وی گفت: از مردم انتظار می رود نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته، فاصله گذاری اجتماعی را حفظ، در مراسمات عروسی و عزاداری شرکت نکنند چرا که احتمال شیوع موج ششم کرونا در سایه عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی وجود دارد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 23866

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/interview/23866/تغییر-وضعیت-کرونایی-سراوان-آبی-زرد-روند-واکسیناسیون-رضایت-بخش-نیست

شستون
  http://shastoon.ir