فرمانده سپاه سراوان:

از هم گسیختگی و افتراق میان مسلمان؛ هدف دشمن برای غارت منابع اسلامی است/ به نمایش گذاشتن وحدت اسلامی با حضور فرق مختلف در مناسبات مذهبی

29 مهر 1400 ساعت 8:04

احمد مالدار گفت: مذاهب مختلف اسلامی در ایران با حضور در مناسبت های مختلف مذهبی، وحدت اسلامی را به نمایش گذاشته اند.


احمد مالدار فرمانده سپاه شهرستانی سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: بنا به روایت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و طبق روایات شیعه ۱۷ ربیع الاول سالگرد ولادت نبی مکرم اسلام (ص) است که این فاصله زمانی بنا به تدابیر حضرت امام خمینی (ره) هفته وحدت نامگذاری شد.

وی افزود: دشمنان اسلام از دیر باز با دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی و تفرقه میان مذاهب اسلامی در جهان اسلام در تلاش هستند تا استراتژی های خود را برای از هم گسیختگی و افتراق مسلمانان پیاده کنند و از این طریق به غارت منابع اسلامی بپردازند.

فرمانده سپاه سراوان ادامه داد: یکی از راه های مقابله با استکبار جهانی تلاش در جهت ایجاد وحدت اسلامی میان مسلمانان است که این امر به خوبی در ایران نمود دارد و همواره مذاهب اسلامی در کشور با هوشیاری مقابل توطئه های دشمنان ایستاده اند‌.

مالدار خاطر نشان کرد: در سیستان و بلوچستان که فرق های مختلف تشیع و اهل سنت وجود دارد با پذیرش تفاوت نگرش های دینی، فرهنگی و مذهبی در مجالس و محافل و بسیاری از مناسبت های مذهبی یکدیگر شرکت می کنند که تا کنون هیچ گونه مشکلی به وجود نیامده است.

وی اذعان کرد: به طور مثال در ماه محرم که تشیع به عزاداری و سوگواری شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش می پردازند، اهل سنت امنیت مراسمات را تامین می‌کنند و بالعکس در مراسم ختم بخاری اهل سنت، شیعه امنیت مراسم را بر عهده دارد.

این مقام مسئول گفت: وحدت در سیستان و بلوچستان و به ویژه شهر سراوان بی نظیر است چرا که در این خطه از کشور اندیشمندان، علما، روحانیون فرهیخته بی شماری وجود دارد که در این زمینه آگاه سازی های فراوانی انجام داده اند.

مالدار بیان کرد: نیاز است به مشترکات به جای اختلافات میان مذاهب بیشتر پرداخته شود تا یکپارچگی به معنای واقعی میان فرق مختلف ایجاد و پایدار باشد‌ تا در جهان به الگوی وحدت جلوه گری کنیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 23821

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/interview/23821/هم-گسیختگی-افتراق-میان-مسلمان-هدف-دشمن-غارت-منابع-اسلامی-نمایش-گذاشتن-وحدت-حضور-فرق-مختلف-مناسبات-مذهبی

شستون
  http://shastoon.ir