800
۰
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

ثبت رکوردی جدید در استراتژیک‌ترین بندر ایران/ بارگیری روزانه 15 هزار تن کالای صادراتی در چابهار

بهروز آقایی از ثبت رکوردی جدید در بارگیری کالاهای صادراتی در بندر استراتژیک شهید بهشتی چابهار خبر داد.
ثبت رکوردی جدید در استراتژیک‌ترین بندر ایران/ بارگیری روزانه 15 هزار تن کالای صادراتی در چابهار
به گزارش شستون؛ بهروز آقایی، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بندر چابهار به عنوان یکی از بنادر مهم و استراتژیک کشور از تجهیزات مناسب و مدرنی برای تخلیه و بارگیری انواع کالا برخوردار است، به گونه ای که به واسطه این قابلیت بارگیری روزانه کالاهای صادراتی در این بندر به 15 هزار تن ارتقا پیدا کرده است که رکوردی جدید محسوب می شود.

وی با بیان این که به واسطه اقدام های توسعه ای انجام شده، چابهار دیگر یک بندر سنتی نیست، ادامه داد: عدم محدودیت در پهلوگیری کشتی و پذیرش  کالا و ارائه تخفیفات قابل توجه در انبارداری کالاهای معدنی و ساختمانی از جمله قابلیت های ویژه این بندر اقیانوسی است.

آقایی با اشاره به طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار که فاز نخست آن عملیاتی شده است و در فاز دوم اجرایی قرار دارد، تصریح کرد: با توجه به توسعه زیرساختی و تجهیزاتی صورت گرفته، بندر چابهار ظرفیت بسیار مناسبی جهت صادرات مواد معدنی و مصالح ساختمانی به بازارهای هدف نیز دارد.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های موجود در بندر چابهار و تخفیفات هدفمند ارائه شده به کالاهای صادراتی موجب رشد قابل ملاحظه ۵ برابری صادرات از ابتدای امسال تاکنون از این بندر استراتژیک شده است.

انتهای پیام/
 
 
 
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب: 21101
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *