800
۰
امام جمعه اهل سنت سیب و سوران:

رعایت حجاب در سیستان و بلوچستان قابل تحسین است/ تأثیر ناپذیری شبکه های ماهواره ای بر عفاف بانوان استان

مولوی جهانی گفت: شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی بر حجاب و عفاف بانوان در استان سیستان و بلوچستان الحمدلله تاثیری نداشته و می توان گفت زنان این منطقه فریب آنها را نخورده اند.
رعایت حجاب در سیستان و بلوچستان قابل تحسین است/ تأثیر ناپذیری شبکه های ماهواره ای بر عفاف بانوان استان
مولوی ابراهیم جهانی امام جمعه اهل سنت سیب و سوران در گفتگو با با شستون بیان کرد: زنان استان سیستان و بلوچستان زنانه محجبه و پایبند به دین و شریعت اسلام هستند چرا که رعایت حجاب به معنی به جا آوردن فرمان الهی در جامعه و خانواده است. 

وی افزود: رعایت حجاب شرعی یکی از وظایف مسلمانان است چون در  آیات و روایات بسیاری به رعایت حجاب توصیه شده است. 

امام جمعه اهل سنت سیب و سوران خاطرنشان کرد: گرچه در برخی ازاستان ها بدحجابی وجود  اما در سیستان و بلوچستان بدحجابی مشاهده نمی شود و مردم این منطقه حجاب را رعایت می کنند که این نکته قابل تحسین است. 

مولوی جهانی گفت:  حجاب زنان در سیستان و بلوچستان مورد تایید است چرا که هم با پوشش چادر و هم با مانتو و مقنعه حجاب خود را به نحو احسن رعایت می‌کنند. 

وی خاطرنشان کرد: از نقش شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی در ترویج بی‌حجابی و بی‌عفتی نمی‌توان به سادگی عبور کرد اما در سیستان و بلوچستان این شبکه‌ها تاثیرگذار نبوده چرا که مشاهده می‌کنیم زنان حجاب خودرو رعایت می‌کنند. 

وی تصریح کرد: پوشش اسلامی توسط بانوان در سیستان و بلوچستان  مورد قبول است و می توان گفت  بانوان منطقه فریب شبکه های خارجی که از طریق جنگ نرم قصد ضربه زدن به انقلاب و اسلام را دارند نخورده‌اند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سیب و سوران در پایان با اشاره به تأثیر علما و روحانیون در ترویج حجاب و عفاف در جامعه، اذعان کرد: جامعه روحانیت با بیان مسائل دینی و آیات و روایات در خصوص رعایت حجاب، مردم را به سمت مفاهیم اسلامی تشویق می کنند تا جامعه از آسیب های اجتماعی بر حذر باشد.

انتهای پیام/
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب: 19280
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *