800
۰
فرماندار مهرستان خبر داد؛

کَهنِ کَهور" روستایی عاری از زباله در سیستان و بلوچستان

محمد رفیع دهواری گفت: روستای کهن کهور از توابع شهرستان مهرستان به عنوان روستایی عاری از زباله در استان سیستان و بلوچستان شناخته شده است.
کَهنِ کَهور" روستایی عاری از زباله در سیستان و بلوچستان
محمد رفیع دهواری فرماندار شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون بیان کرد: روستای کهن کهور از توابع بخش مرکزی مهرستان که دارای 110 خانوار است  و در فاصله 18 کیلومتری شهرستان قرار دارد، روستایی پاک و عاری از زباله است.


          
 وی  با بیان اینکه  دامداری در این روستا رواج دارد، گفت: اهالی این روستا به قدری به پاکیزگی و بهداشت اهمیت می دهند که حتی فضولات حیوانات اهلی نیز در کوچه پس کوچه های کهن کهور مشاهده نمی شود.
  

             
فرماندار مهرستان ادامه داد: روستاییان کهن کهور زباله ها را در منازل تفکیک و در محلی که برای دپوی زباله برای روستا در نظر گرفته شده است، به روش بهداشتی دفن می کنند.

             
دهواری خاطر نشان کرد:  فرهنگ جمع آوری زباله و رها نکردن زباله ها در جامعه از دیر باز میان مردم روستای کهن کهور نهادینه شده که نتیجه آن داشتن روستایی پاک و عاری از زباله است.


           
وی در پایان تصریح کرد: اهالی روستای کهن کهور مهرستان طبق اصول بهداشت دامی و کشاورزی علوفه حیوانات را به صورت بهداشتی جمع آوری و انبار میکنند که می توان گفت این روستا، روستای پاک و عاری از زباله در سیستان و بلوچستان است  و در کشور نیز رتبه بالایی خواهد دارد.


انتهای پیام/
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب: 19274
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *