800
۰
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران:

بیماری های انگلی و روده ای با مصرف آب از منابع غیر مطمئن افزایش می یابد/ سالم سازی مایه حیات با کلر یک درصد

ایوب کرد گفت: به مردم عزیز توصیه می‌ شود آب آشامیدنی خود را از منابع بهداشتی تهیه کنند و در صورت عدم دسترسی به آب بهداشتی و سالم حتما جهت سالم سازی از کلر یک درصد استفاده کنند.
بیماری های انگلی و روده ای با مصرف آب از منابع غیر مطمئن افزایش می یابد/ سالم سازی مایه حیات با کلر یک درصد
ایوب کرد تمینی رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به گرمی هوا و افزایش دما شاهد این هستیم که مردم جهت شنا کردن به رودخانه ها و سدها روی می آورند. 
 
وی افزود: همچنین برخی از اهالی این منطقه جهت تهیه آب آشامیدنی  از  منابع آب غیر مطمئن استفاده می‌کنند که این موارد باعث افزایش بیماری‌های پوستی، روده ای و انگلی می‌شود. 
 
رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان سیب و سوران ادامه داد: در صورتی که مردم مسایل بهداشتی را رعایت نکنند شاهد افزایش بیماری‌های اسهالی خواهیم بود و این امر سلامت شهروندان را به خطر می اندازد. 
 
کرد خاطر نشان کرد: به مردم عزیز توصیه می‌ شود آب آشامیدنی خود را از منابع بهداشتی تهیه کنند و در صورت عدم دسترسی به آب بهداشتی و سالم حتما جهت سالم سازی از کلر یک درصد استفاده کنند. 
 
وی تصریح کرد:  بهورزان مرکز بهداشت شهرستان سیب و سوران در همه روستاها ضمن آموزش به مردم اقدام به توزیع کلر یک درصد در روستاهای فاقد لوله کشی و مناطق سیاری می کنند. 
 
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران در پایان اذعان کرد: توصیه ما به مردم این است که از شنا کردن  در رودخانه ها و سدها خودداری کنند که ضمن خطر غرق شدگی باعث ایجاد بیماری‌های پوستی خواهد شد. 

انتهای پیام/
پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۸
کد مطلب: 19027
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *