800
۰
رئیس مرکز بهداشت سراوان:

غربالگری 70 هزار شهروند سراوانی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا

رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان گفت: در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالای افراد 30 سال و به بالا، مادران باردار و بیماران کلیوی حدود 70 هزار شهروند سراوانی به صورت رایگان مورد سنجش و غربالگری قرار می گیرند.
غربالگری 70 هزار شهروند سراوانی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا
عبدالحمید بزرگ زاده در گفت و گو با شستون بیان کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا  به صورت رایگان در افراد 30 سال و بالاتر، مادران باردار و بیماران کلیوی در دو مرحله آغاز شده است که مرحله اول از 27 اردیبهشت که شامل آموزش و اطلاع رسانی بوده و مرحله دوم غربالگری فشار خون بالا از 18 خرداد آغاز و تا 15 تیر ادامه دارد.

 وی افزود: افزایش شناسایی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به فشار خون  بالا در کشور و افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامد و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشار خون بالا از اهداف اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در شهرستان می باشد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان ادامه داد: حدود 70 هزار نفر در شهرستان سراوان در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا مورد غربالگری قرار می گیرند که در این طرح تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت، خانه های بهداشت، بیمارستان ها و کلینیک ها همکاری لازم را داشته و دارند.

 بزرگ زاده از همکاری انجمن های مردم نهاد، ادارت دولتی، بانک ملی، ایستگاه های بهگر، خانه های بهداشت کارگری، مرکز معاینات شغلی، اداره ثبت احوال شهرستان و مساجد جهت همکاری در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در شهرستان قدر دانی کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در طرح مذکور مساجد شهرستان همکاری چشمگیری از جمله در اختیار قرار دادن تریبون های نماز جمعه جهت آگاه سازی و اطلاع رسانی مردم و همچنین برپایی ایستگاه های سنجش فشار خون در نمازهای جمله و نماز عید سعید فطر داشته اند.

انتهای پیام/الف.د
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب: 14429
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *